Geri Dön
Gündemİstanbul'da yeniden kar yağacak mı, ne zaman kar yağacak? İstanbul hava durumu son dakika

İstanbul'da yeniden kar yağacak mı, ne zaman kar yağacak? İstanbul hava durumu son dakika

Meteoroloji yeni haftanın haftalık hava durumu raporunu yayınladı. Yapılan son tahminlere göre hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Peki, İstanbul'a yeniden kar yağacak mı? İşte İstanbul hava durumu ile ilgili Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen'den açıklamalar.

İstanbul'da yeniden kar yağacak mı, ne zaman kar yağacak? İstanbul hava durumu son dakika

İstanbul'da hava nasıl? Geçtiğimiz hafta Perşembe günü itibariyle Aybar kar fırtınasının etkisinde olan İstanbul'da sıcaklıklar düşerken kar yağışı ve fırtına görüldü. Pazartesi günü itibariyle kar yağışı azalırken sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyrediyor. Peki, İstanbul'da yeniden kar yağacak mı?

İSTANBUL'DA YENİDEN KAR YAĞACAK MI?

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Önümüzdeki hafta sonu 18-19 Mart'ta bir soğuk hava daha geliyor. Türkiye’nin kuzey bölgelerini etkileyecek gibi görünüyor. Takip edelim bakalım etkileri nasıl olacak İstanbul’a kar yağacak mı salı günü daha belirginleşir. Çarşamba günü İstanbul’da yağmur var. İstanbul’un farklı bölgelerinde farklı miktarda kar yağdı. 24 Ocak’ta yağanla karşılaştırırsak Anadolu yakasının kuzey ilçelerine daha çok yağdı. Avrupa yakasına daha az yağdı" ifadelerine yer verdi.

SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji'den 17 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. O iller ise şöyle; Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Giresun, Muş, Rize, Siirt, Van, Şırnak, Artvin, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Ordu, Samsun, Trabzon, Batman.

METEOROLOJİ 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

İstanbulda yeniden kar yağacak mı, ne zaman kar yağacak İstanbul hava durumu son dakika