Geri Dön
Gündemİşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzatıldı, kimleri kapsıyor? İşten çıkarma yasağı 2021 süresi

İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzatıldı, kimleri kapsıyor? İşten çıkarma yasağı 2021 süresi

Mart 2020'de ülkemizde görülen koronavirüs vakaları ardından birçok tedbir alındığı gibi birçok destek de sağlandı. Olumsuz etkilenen işyerleri, çalışanlarını zor durumda bırakmasın diye işten çıkarma yasağı getirildi. Birkaç ay devam eden işten çıkarma yasağı 17 Mart'ta sona ermesi bekleniyordu. Fakat güzel bir gelişme yaşandı ve işte n çıkarma yasağı hakkında müjdeli haber geldi. Çalışanlar ise İşten çıkarma yasağı 2021 süresi ne kadar? İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzatıldı, kimleri kapsıyor? sorularını araştırmaya başladı. İşte işten çıkarma yasağı hakkında bilinmesi gerekenler...

İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzatıldı, kimleri kapsıyor? İşten çıkarma yasağı 2021 süresi

Pandemi döneminde işten çıkarma yasağı uygulanıyordu. 2 Mart 2021 tarihinde normalleşme adımlarının atılması ardından tekrar gündeme gelen işten çıkarma yasağı hakkında araştırmalar art arda geliyor. Peki işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı ne zamana kadar uzatıldı? İşte konuya ilişkin detaylar...

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI NE ZAMANA KADAR UZATILDI?

İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından 2 ay süre ile daha uzatılmıştı. Bu karar kapsamında 17 Mart tarihinde sona erecek olan İşten çıkarma yasağı iki ay süre daha uzatılmış oldu. Böylelikle İşten çıkarma yasağı 17 Mayıs tarihine kadar sürecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, "4857 sayılı İş Kanununun geçici 10'uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen sürelerin 17.03.2021 tarihinden itibaren iki ay uzatılmasına, mezkur Kanunun geçici 10'uncu maddesinin dördüncü fıkrası gereğince karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

İşten çıkarma yasağının uzatılmasının ardından bir açıklama da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Selçuk, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Nakdi Ücret Desteği ve Fesih Kısıtı'nı 2 ay süreyle uzatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bursa'da trafik kazasıBursa'nın İnegöl İlçesi'nde ticari taksiyle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri ticari araç sürücüsü Senayi Çakır'ı gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet