Geri Dön
Gündemİzmir sahur vakti ve iftar saati - İzmir imsakiye 2021: İmsak vakti ne zaman?

İzmir sahur vakti ve iftar saati - İzmir imsakiye 2021: İmsak vakti ne zaman?

İzmir imsak vakti ve iftar saati aramaları gün geçtikçe artıyor. Vatandaşlar gün gün sahur vakti ardından iftar vakti aramalarına yöneliyor. Ramazan ayında en çok araştırılanlar arasından imsakiye 2021 bulunuyor. Yaşadıkları şehirler için imsakiye aramasında bulunan vatandaşlar, İzmir imsak vakti ve iftar saati kaç gibi sorulara yanıt arıyor. Peki, İzmir'de sahur vakti ne zaman, ezan saat kaçta okunacak?

İzmir sahur vakti ve iftar saati - İzmir imsakiye 2021: İmsak vakti ne zaman?

İzmir'de iftar vakti ne zaman? 11 ayın sultanı nedeniyle aramalar sahur ve iftar saatlerine yönelik oldu. Diyanet 2021 imsakiyeyi yayımladı ve ardından il il imsak ve iftar vakitleri de netleşti. İzmir imsakiye 2021 aramaları vatandaşların gündeminde. İzmir'de ezan kaçta okunuyor, imsak vakti ne zaman? İşte, İzmir imsakiye...

İZMİR İMSAK VE İFTAR VAKTİ NE ZAMAN?

16 Nisan Cuma

İmsak: 05:00
Akşam: 19:55

17 Nisan Cumartesi

İmsak: 04:58
Akşam: 19:56

İZMİR İMSAKİYE 2021 İÇİN TIKLAYIN...

AYLARDA ORUÇ TUTMANIN ÖNEMİ

Halk arasında üç aylar diye bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları mübarek aylardır. Nitekim Hz. Peygamber, Recep ayı girdiğinde “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” diye dua etmiştir (Ahmed b. Hanbel, Müsned, I, 259). Ramazan ayında oruç tutmak farzdır (Bakara, 2/184-185). Recep ve Şaban aylarında ise; Hz. Peygamberin (s.a.s.) diğer aylara oranla daha fazla nafile oruç tuttuğu, ancak Ramazan’ın dışında hiçbir ayın tamamını oruçlu geçirmediği hadis kaynaklarında yer almaktadır (Buhârî, Savm, 52-53; Müslim, Sıyâm, 173-79). Bu itibarla, Recep ve Şaban aylarının aralıksız olarak oruçlu geçirilmesinin dinî bir dayanağı yoktur. Kişi, sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde bu aylarda dilediği kadar nafile oruç tutabilir. 

AA editörü İsrail polisi tarafından plastik mermiyle vurulduAA’nın Ortadoğu Editörü , İsrail polisinin müdahalesinde bacağından plastik mermiyle vuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet