Geri Dön
Gündemİzmir’de iki orman yangını! İkisi de kontrol altına alındı

İzmir’de iki orman yangını! İkisi de kontrol altına alındı

İzmir’in Ödemiş ve Seferihisar ilçelerinde orman yangını çıktı. Seferihisar'da çıkan yangının büyük oranda kontrol altına alındı. Orman Genel Müdürlüğü, Ödemiş'teki yangının da 149 dakika içerisinde kontrol altına alındığını açıkladı.

Yangın, Ödemiş ilçesi Birgi Mahallesi'ndeki ormanda saat 14.00 sıralarında bilinmeyen bir sebeple çıktı. Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 4 helikopter, 3 uçak ve 20 arazöz sevk edildi. Öte yandan, Muğla'nın Dalaman ilçesinden 1 yangın uçağının daha bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

Seferihisar Beyler Barajı mevkisindeki orman yangını ise saat 14.30 sıralarında çıktı. Bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 3 helikopter, 2 uçak ve 12 arazöz sevk edildi. Seferihisar'daki yangın ekiplerce kontrol altına alındı. Yangının çıktığı bölgelerde soğutma çalışmaları sürüyor. 

İzmir’de iki orman yangını İkisi de kontrol altına alındı

149 DADİKADA KONTRL ALTINA ALINDI

Orman Genel Müdürlüğü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İzmir Ödemiş’te çıkan orman yangınına ilk müdahaleyi gerçekleştirdik. Ormanda ateş yakma, sigara izmariti atma, çöpünü bırakma, orman yangınına sebep olmakta" ve "Hızlıca müdahale edildi, 149 dakika içerisinde kontrol altına alındı" ifadelerine yer verdi.