Geri Dön

İzmir'de sahur saat kaçta, iftar ne zaman? (13 Mayıs) İzmir imsakiyesi 2019

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan ayı heyecanı başladı. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız bugün 7. kez oruç ibadetlerini yerine getirdi ve şimdiden yaşadıkları illerdeki yeni günün sahur ve iftar vakitlerini araştırmaya başladı. Peki bu gece İzmir'de sahur saat kaçta? İşte 13 Mayıs İzmir sahur ve iftar vakitleri...

İzmir'de sahur saat kaçta, iftar ne zaman? (13 Mayıs) İzmir imsakiyesi 2019

11 ayın sultanı Ramazan 6 Mayıs Pazartesi günü başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca inanan vatandaşımız bugün 7. oruçlarını tuttu ve şimdiden sahur vakti için geri sayıma başladı. Peki İzmir'de sahur bu gece saat kaçta? İşte İzmir'de 13 Mayıs Pazartesi sahur ve iftar vakitleri...

13 MAYIS İZMİR İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın 8. günü İmsak : 04:17

13 MAYIS İZMİR İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın 8. günü İftar: 20:20

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Türk hücumbotu Kaş'a, Yunan hücumbotu Meis Adası'na demirlediOruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, yeni NAVTEX ilan edilmesinin ardından Kıbrıs'ın güneybatı açığındaki bölgeye ulaşırken, Türk hücumbotu Antalya'nın Kaş ilçesi önüne, Yunan hücumbotu ise Meis Adası önüne demirledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber