Geri Dön

‘Jandarmaya ilettim değerlendirilmedi’

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 85 sanıklı davada savunması alınan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Yarbay Metin Yıldız, Coşkun İğci  aracılığıyla cinayetten 6 ay önce elde ettikleri “Yasin Hayal’in Hrant Dink’i öldürmeyi planladığı” bilgisini, Trabzon İl Jandarma Komutanı’na ilettiğini ancak bu bilgiyle ilgili bir değerlendirme yapılmadığını öne sürdü.

‘Jandarmaya ilettim değerlendirilmedi’

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunması alınan tutuklu sanık Yıldız, Dink cinayetinden 5 ay önce dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz’e hitaben, “Arkadaşların elde ettikleri önemli bilgiler var. Yasin Hayal, Hrant Dink isimli gazeteciyi öldürmeyi planlamış” dediğini ve Öz’ün de kendisine “sonra görüşelim”
cevabını verdiğini söyledi.
Albay Öz ile görüştüğü istihbarat brifinginde jandarma istihbarat görevlileri Gazi Günay, Okan Şimşek ve Veysel Şahin’in de olduğunu aktaran Yıldız, komutan Ali Öz’ün bu konuyla ilgili kendilerine herhangi bir talimat vermediğini ve toplantıdakilerin bunu doğruladığını savundu. l İSTANBUL AA


Şişli'deli 25 liralık gasp kameraya böyle yansıdıŞişli'de tehdit ettiği kişinin cebindeki son para olan 25 TL'yi gasp eden şüpheli yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber