Geri Dön

Jill Biden kimdir? Joe Biden'ın eşi Jill Biden kaç yaşında, mesleği nedir?

ABD'nin 46. başkanı seçilen Joe Biden'ın eşi olan Jill Biden biyografisi kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Fist Lady Jill Biden Amerikalı eğitimcidir. 5 kız kardeşin en büyüdür ve Biden'dan önce Amerikan Futbolu oyuncusuyla evliydi. İşte, ABD'nin yeni first lady'si Jill Biden hayatı...

Jill Biden kimdir? Joe Biden'ın eşi Jill Biden kaç yaşında, mesleği nedir?

Jill Tracy Jacobs Biden, Joe Biden senatörlük görevindeyken tanıştı ve Jill o dönemde eğitimini sürdürüyordu. 1977 yılında Joe Biden ile evlendi, Delaware Üniversitesinde doktora eğitimini tamamladı. Bu evlilikten de bir kızı dünyaya geldi. Joe Biden'ın eşi Jill Biden eğitimi...

JİLL BİDEN KİMDİR?

Biden, 3 Haziran 1951 New Jersey'de dünyaya geldi. Amerikalı eğitimci, Delaware Üniversitesi'nden lisans ve doktora dereceleri ile, West Chester Üniversitesi ve Villanova Üniversitesi'nden ise master derecesi ile mezun oldu. Liselerde 13 yıl boyunca İngilizce dilbilgisi ve okuma öğretmenliği yaptı, ayrıca bir psikiyatri hastanesinde duygusal engelli kişilere öğretmenlik görevini üstlendi.

Joe Biden ile aralarında 9 yaş fark bulunan Jill,5 evlenme teklifi ardından 1977'de New York'ta dünya evine girdi. Ashley isimli kızları 1981'de dünyaya geldi. Joe Biden, 2015'de 46 yaşındaki oğlu Beau Biden'i kanser nedeniyle kaybetti. Eşi 2009-2017'de Obama döneminde başkan yardımcılığı görevini yürütürken Jill Biden da ikinci first lady lakabıyla anılmıştı. 2012'de bir çocuk kitabı yazdı.

Biden, Melania Trump ardından yeni ABD'nin yeni first lady'si oldu.

ABD'de sahile yaklaşan köpek balığı sürüsü böyle görüntülendiABD'de Singer Island sahiline yakın mesafede toplanan onlarca siyah uçlu resif köpek balığı görenleri korkuttu. Sahile yaklaşan onlarca köpek balığı sürüsü drone ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet