Geri Dön

Kâbus geri döndü

Sivas’ta 6 yaşındaki Ruşen Karakaş ile 61 yaşındaki Ahmet Yamaç, kenenin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından öldü.

Kâbus geri döndü

Sivas Koyulhisar’ın Bozkuş köyünde hayvancılıkla uğraşan Fikret-Seher Karakaş çiftinin en küçük çocukları Mustafa Ruşen, 14 gün önce başına yapışan kenenin annesi tarafından çıkarılmasının ardından rahatsızlandı. Götürüldüğü Doğanşar İlçe Devlet Hastanesi’nde müdahale edilen çocuk ateşinin düşmesi üzerine evine gönderildi. Ruşen bir süre sonra yeniden rahatsızlanınca ailesi tarafından Suşehri Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ardından sevk edildiği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alınan çocuk, kenenin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından öldü.

Babası getirmiş olabilir

Baba Fikret Karakaş, arazide hayvan otlattığını, bu sırada üzerine gelen keneyi eve getirmiş olabileceğini belirtti. Gece oğluyla birlikte uyuduklarını ifade eden Karakaş, bu sırada eşinin çocuğun başındaki keneyi fark ederek çıkarttığını, sonrasında ise rahatsızlandığını söyledi.

Aynı ilçede ikinci ölüm

İstanbul’da yaşayan ve yaz tatilini Koyulhisar’ın Boyalı köyünde geçiren işçi emeklisi Ahmet Yamaç, 4 gün önce bahçede çalıştığı sırada vücuduna kene yapıştı. Yamaç, keneyi koparıp attıktan sonra rahatsızlandı. Yakınları tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen ve KKKA şüphesiyle tedaviye alınan Yamaç yaşamını yitirdi. l İRFAN ÖZŞEKER DHA, AA

Rus sosyal medya fenomeni lüks aracını yaktıRusya’nın ünlü sosyal medya fenomenlerinden biri milyonluk lüks aracını sürekli arızalandığını öne sürerek boş bir arazide ateşe verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber