Geri Dön
GündemKadınlı erkekli plaj protestosu

Kadınlı erkekli plaj protestosu

ANTALYA’da Kadınlar Plajı’nı protesto eden kadınlı erkekli Halkevi üyesi grup, önce halay çekip horon vurup, ardından el ele vererek denize girdi.

Kadınlı erkekli plaj protestosu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesinin Sarısu Mesire Alanı'nda açtığı "Kadınlar Plajı", kadınlı-erkekli denize girilerek protesto edildi.

Antalya Halkevi Şube Başkanı Ayten Ceyhan, mesire alanında toplanan grup üyeleri adına yaptığı açıklamada, Kadınlar Plajı'nı protesto etmek amacıyla piknik düzenlediklerini söyledi.

Bu nedenle yaptıkları duyurunun basın yayın kuruluşlarında Kadınlar Plajı'nı basacakları şeklinde haber olarak çıktığını dile getiren Ceyhan, bunun kesinlikle yanlış olduğunu aktardı.

Ceyhan, böyle bir şey yapmalarının söz konusu olmadığının altını çizerek, "Halkevi kadınların hemen hemen her gün Türkiye'nin dört bir yanında tacize, tecavüze, şiddete uğrayan kadınlarla ilgili açıklamaları, eylemleri oluyor. Bu şekilde erkeklerimizle beraber Kadın Plajı'nı basmamız kadar ayıp bir şey olamaz. Bunu kesinlikle bu şekilde düşünmedik" diye konuştu.

"Kadın Plajı açarak, kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz" diye söylendiğini ancak bunun böyle olmadığını düşündüklerini ifade eden Ceyhan, pozitif ayrımcılık olması için gerçekten kadınların lehine bir şeylerin olması gerektiğini kaydetti.

Ceyhan, sabah saatlerinde Kadınlar Plajı tarafına giderek gözlem yaptıklarını, plajda hiç kimsenin bulunmadığını gördüklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Yan tarafındaki halk plajına baktık, orada haşemalı kız kardeşlerimiz ve kadınlar, eşleriyle çocuklarıyla beraber gayet güzel denize giriyorlar. Gerçekten böyle bir kadın plajına hiç gerek yoktu. Bugüne kadar hep birlikte, dini inancı hiç önemli değil, bütün insanlar aynı plajlarda denize giriyordu. Bugün ne oldu da böyle plaj açmak gereği duyuldu. Bunun basitçe bir şekilde Kadın Plajı açmak olduğuna inanmıyoruz. AKP hükümetinn istediği bu projenin kadına hizmet vereceğine hiç inanmıyorum. Bugün kadın plajı diyorlar. Yarın belki otobüsleri ayıracaklar. Okullarımızda kadınlı erkekli karma eğitimi ortadan kaldıracaklar. Masumca bir kadın plajı değildir. Burada farklı bir zihniyet vardır. Bu zihniyete karşı burada toplanıp, piknik yapıyoruz. Erkekli kadınlı halaylarımızı çekiyoruz. Horonlarımızı oynuyoruz."

Açıklamaların, ardından dernek üyeleri halay ve horon oynayıp, ardından kadınlı-erkekli denize girdiler.

Türkiye'nin acı kaybı! Teoman Duralı vefat etti
Meclis'te tansiyon yükseldi! AK Partililerden Kılıçdaroğlu'na tepki
İngiltere'de sürpriz denetim! Polis kılığına girdi
Yapan yandı! Denetimler sonrası ceza yağdı
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...
Ayrılık sürprizi! 'Geri dönmesi için uğraşıyoruz'
Satmak için sıraya girdiler ama... 'Gerçeği böyle anlaşılır'
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Erdoğan’ın mitingine bombalı saldırı girişiminde çarpıcı tespit! Benzerlik var
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te böyle görüntülendi...
Danilo Zanna-Tuğçe Demirbilek ayrılığında '500 bin euro' krizi!
Deniz Seki sosyal medyada gündem oldu! 'Seni tanıyamıyorum'
MHP'den seçim anketi çıkışı! Ters köşeye yatıracak
Yunan medyası kendinden geçti! ABD'den şoke eden adım
Çekiliş Salı Akşamı 21:30’da!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler