Geri Dön
GündemKahraman itfaiyeci anlattı! Nüsra bebeğin kurtuluşunda yürek yakan 'baba' gerçeği

Kahraman itfaiyeci anlattı! Nüsra bebeğin kurtuluşunda yürek yakan 'baba' gerçeği

Elazığ'daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan binanın enkazından yükselen kadın sesi üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin çalışması sonucu 2,5 yaşındaki Nüsra 24 saat sonra kurtarıldı. Nüsra'yı kurtaran ekipte yer alan kahraman itfaiyeci Nüsra'nın babasının ailesine kalkan olduğunu söyledi.

Kahraman itfaiyeci anlattı! Nüsra bebeğin kurtuluşunda yürek yakan 'baba' gerçeği

Deprem bölgesi Elazığ'dan 24 saat sonra mucize haberi geldi. Mustafa paşa mahallesinde yıkılan bir binanın enkazından yükselen kadın çığlığını duyan ekipler harekete geçti. 24 saat sonunda enkaz altında kalan 2,5 yaşındaki Nüsra sağ çıkarıldı, annesi Ayşe Yıldız ise 4 saat sonra kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan anne-kız tedavi altına alındı. Nüsra'nın kardeşi ve babası ise kurtarılamadı.

Nüsra ve annesini kurtaran ekipte yer alan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibinden Ali Güneş kurtarılma anlarını anlattı.

İşte kahraman itfaiyecinin o sözleri:

İlk annesinin sesini duyduğumuzda, 3 alt kata inmiştik... Nüsra'nın ilk sesini duyduğumuzda anne diye ağlıyordu. Bütün ekip elinden geleni yaptı. Nüsra ve annesini sağ salim yukarı çıkarttık. Yukarı çıkardığımızda Nüsra bebek bir ara çok panikti. Ağlıyordu, Eli yüzü toprak içindeydi. Elini tutum, Nüsra beni dinle "benim de senin gibi kızım var dedim, onunla beraber oyun oynuyoruz. Sen de annenle beraber oyun oynayacaksın dedim." Bir anda sesini kesti 'annemi istiyorum ' dedi.

Kahraman itfaiyeci anlattı Nüsra bebeğin kurtuluşunda yürek yakan baba gerçeği

BABASI KALKAN OLMUŞ

Nüsra'nın hemen üstünde annesi vardı. Annesinin hemen üstünde babası vardı. Babasının öldüğü bilgisini edindik. Bu tarz durumlarda genelde hep beraber toplu bir kaçış olur. Bu toplu kaçış esnasında evde bazen anne bazen baba,bazen de kardeş lider rolü üstlenir. Burada lider rolünü baba üstlenmiş onu görüyoruz. Baba annesinin ve çocuklarının üzerindeydi. dedi.

NÜSRA'NIN BABASI BİR KAHRAMANDI

O anı anlatırken gözleri dolan itfaiyeci "Bazen biz burada bazı malzemelerle bir şeyler yapıyoruz. Oradaki baba da bir kahramandı. Bir kalkan vazifesi görmüş. onların hayatta kalmasına vesile olmuş. Bu bir kahramanlıktır. Nüsra'nın babasını unutmayacağım. " dedi.

Yangın kabusu 7. gününde! Kızılçam paniği, herkes oraya koşuyorTürkiye'nin ciğerlerini yakan orman yangınları 7. gününde... Antalya ve Muğla'da devam eden yangınların ardından bazı mahalleler tahliye edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet