Geri Dön
GündemKan donduran olayda yeni gelişme! Sınır dışı edilecek

Kan donduran olayda yeni gelişme! Sınır dışı edilecek

Küçükçekmece'de yabancı uyruklu bir şahıs 5 yavru kediyi pişirerek yedi. Olayın yaşandığı mahalle sakinleri ve esnafının durumu bildirdiği polisin gözaltına aldığı Japonya uyruklu şahıs işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Kan donduran olayda yeni gelişme! Sınır dışı edilecek

Ferit ZENGİN/İSTANBUL Küçükçekmece, Gültepe Mahallesi sakinleri ve mahalle esnafının beslediği 5 yavru kedi geçtiğimiz gün ortadan kaybolunca, esnaf ve mahalleli yavruların ne olduğunu öğrenmek için önce kendi çapında araştırma yaptı. Yapılan araştırmada bazı izlere ulaşan ve mahallede oturan Japon uyruklu bir şahsın yavru kedileri alarak kaldığı eve götürdüğünü görgü tanıklarından tespit eden esnaf ve mahalle sakinlerinden oluşan 4 kişilik bir grup D.M. isimli Japon'un kaldığı evin kapısını çalıp 5 yavru kedinin nerede olduğunu sordu. Sorularına “Bilmiyorum” yanıtı alan esnaf ve mahalle sakinleri ağır kokular gelen eve girip yaptığı aramada kedileri bulamadı ama evin mutfağında bulunan fırına bakmak isteyince Japon D.M.nin direnciyle karşılaştı ve evi terk etti.

Bu olaydan bir gün sonra yavru kedilerin annesini sokakta gezindiğini gören esnaf, anne kediyi yanına alarak bir kez daha Japon D.M.'nin kapısını çaldı. Kapının açılmasıyla eve giren anne kedi direkt mutfakta bulunan fırına yöneldi. Ancak, Japon şüpheli kediyi kovalayarak dışarı çıkardı.

Yaşanan bu olaylar karşısında Japon şahsın kediyi pişirip yediğini düşünen esnaf ve mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. Şikayet üzerine harekete geçen İstanbul Çevre Doğa ve Hayvan Polisi adrese gidip evde arama yaptı. Yapılan aramada ağır kokular fark edilirken, yavrulardan bir iz bulunamadı. Gözaltına alınıp emniyete götürülen Japon şüpheli sorguda gerçeği itiraf etti. Kedileri fırında pişirerek yediğini ifadesinde söyleyen Japon D.M hakkında her bir kedi için 2 bin lira; toplamda 10 bin lira para cezası kesildi ve emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine gönderildi.

Bakan Pakdemirli'den flaş açıklamaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. 98 yangının kontrol altına alındığını belirten Bakan Pakdemirli, "Yarın saat 12.00'den itibaren nem yüzde 10'a düşüyor. Çok daha dikkatli olmamız lazım." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet