Geri Dön
GündemKar mı yağacak? Kar ne zaman yağacak? Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

Kar mı yağacak? Kar ne zaman yağacak? Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

Yurt genelinde soğuk havalar yaşanmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il hava durumu raporunu yayımladı. Vatandaşları şaşırtan ise kar yağışı uyarıları oldu. Haberlerden veya çevresinden kar duyumu alan vatandaşlar 'kar mı yağacak' sorusuna cevap ararken aynı zamanda 'kar ne zaman yağacak' sorusuna cevap arıyor. İşte ülke geneli için bugün, yarın, toplam 5 günlük hava durumu raporu...

Kar mı yağacak? Kar ne zaman yağacak? Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü il il hava durumunu belirtti. Kar yağacak olan iller tek tek açıklandı. Vatandaşlar ise kar yağışının ne zaman olacağını öğrenerek önlemini önceden almak istiyor. İşte son günlerin sorusu 'kar mı yağacak' , 'kar ne zaman yağacak' sorularının yanıtları...

KAR MI YAĞACAK?

AKOM'DAN İSTANBUL AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) yapılan açıklamaya göre, çarşamba akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden Sibirya kökenli yeni bir soğuk hava dalgasının Marmara Bölgesi’ne giriş yapması bekleniyor.

Sistemin etkisi ile bugün 15 dereceler civarında seyreden sıcaklıkların, çarşamba akşam saatlerine kadar azalarak kış değerlerine gerileyeceği tahmin ediliyor. Kent genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı geçişleri yaşanabilir.

Bugün kent genelinde aralıklarla sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Yarın rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi ile sıcaklıkların 4-8 derece aralığına gerileyeceği, beraberinde sağanak geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

Çarşamba yağışların gün boyu aralıklarla devam etmesi öngörülürken, akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava ile sıcaklıklar 1 derece civarına gerileyecek. Beraberinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının cuma sabah saatlerine kadar etkili olacağı, ardından bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor.

Gelecek hafta sonu itibarıyla sıcaklıkların tekrar bahar değerlerine yükselmesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Kar mı yağacak Kar ne zaman yağacak Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

ANKARA HAVA DURUMU

Kar mı yağacak Kar ne zaman yağacak Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

İZMİR HAVA DURUMU

Kar mı yağacak Kar ne zaman yağacak Hava durumu raporu bugün, yarın, toplam 5 günlük dereceler

DİĞER İLLERİN HAVA DURUMU BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Doğu Bölgelerdeki Çığ Tehlikesine Dikkat!

Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in yükseklerinde mevcut kar örtüsünün üzerine yeni kar yağışları beklendiğinden eğimli ve kalın kar örtüsü olan bölgelerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ankara'da Beklenen Kar Yağışına Dikkat!

Ankara'da bugün öğleden sonra yağmur şeklinde başlaması beklenen kuvvetli yağışların, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği, bu gece ve yarın (24.03.2021 Çarşamba) sabah saatlerinde kar yağışının etkili olacağı (8-12 cm) tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güneydoğu Anadolu'da Beklenen Toz Taşınımına Dikkat!

Bugün (23.03.2021) öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu Bölgesinde beklenen Suriye ve Irak kaynaklı toz taşınımının Şanlıurfa ve Mardin'in güney kesimlerinde özellikle akşam saatlerinden sonra kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen toz taşınımı sebebi ile meydana gelebilecek hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma ile yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.