Geri Dön

Karantina olan iller, ilçeler, köyler ve yerler 7 Ağustos 2020! İşte İçişleri Bakanlığı karantina açıklaması...

Koronavirüs nedeniyle çeşitli alanlarda önlemler alınıyor. Karantinaya alınan iller gündemde yer alıyor. Karantinaya alınan yerler ile ilgili İçişleri Bakanlığı açıklama gerçekleştirdi. Bakanlık 32 ilde karantina uygulandığını belirtti. İşte karantinaya alınan yerler ile ilgili detaylar...

Karantina olan iller, ilçeler, köyler ve yerler 7 Ağustos 2020! İşte İçişleri Bakanlığı karantina açıklaması...

Koronavirüs salgını dünyada konuşuluyor. Koronavirüs salgını ile mücadele için bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulaması gerçekleştiriliyor. Bakanlığın gerçekleştirdiği açıklamada 32 ilde, 4 belde, 37 köy, 39 mahalle ve 3 mezrada karantina tedbirleri olduğu yer aldı. İşte karantinaya alınan iller hakkında ayrıntılar...

 32 İLDE KARANTİNA

Küresel koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle ülkemizde topyekün bir mücadele yürütülmektedir. Bu bağlamda il ve ilçelerde mülki idare amirleri başkanlığındaki umumi hıfzı kurullarınca yerleşim yerlerine ilişkin karantina kararları alınmakta ve bu kararlar titizlikle uygulanmaktadır.

Cuma günü saat 09.30 itibarıyla ile 32 ilimizde, 4 belde, 37 köy, 39 mahalle ve 3 mezra olmak üzere toplam 83 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmaktadır. Karantina tedbiri uygulanan yerleşim yerindeki toplam nüfus 54.053’dür.

Ülkemizde koronavirüs salgını sürecinde; bugün itibarıyla 68 ilimizde, 5 ilçe (3 İlçe 2 İlçe Merkezi), 24 belde, 354 köy, 352 mahalle, 53 mezra olmak üzere toplam 788 yerleşim yerinde, 623.766 kişi karantina altına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

14 GÜN KARANTİNA

Kastamonu'nun Küre ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar doğrultusunda, ilçeye bağlı Karadonu köyü 14 gün karantina altında tutulacak.

Giriş çıkışlara izin verilmeyecek köyde güvenlik ve sağlık ekipleri önlem alacak.

Güvenlik amiri yemekte kalp krizinden hayatını kaybettiAntalya'da kız arkadaşıyla akşam yemeği yiyeceği esnada kalbinde ağrı hisseden Kahraman Cangara (37), hayatını kaybetti. Cangara'nın kalp krizinden öldüğü değerlendiriliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber