Geri Dön
GündemKarneler ne zaman verilecek? Karneler okuldan mı alınacak, nasıl verilecek 2021?

Karneler ne zaman verilecek? Karneler okuldan mı alınacak, nasıl verilecek 2021?

Öğrencilerin gündeminde karneler ile ilgili detaylar bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde karneler ile ilgili bir açıklama yaptı. Peki karneler ne zaman verilecek?

Karneler ne zaman verilecek? Karneler okuldan mı alınacak, nasıl verilecek 2021?

Karnelerin verileceği tarih belli oldu. 2 Temmuz 2021 Cuma günü 2020-2021 eğitim - öğretim yılı sona erecek. Okulların kapanmasına kısa bir süre kala karnelerin verileceği tarih merak ediliyor. Peki karneler ne zaman verilecek 2021?

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Karneler 18 Haziran 2021 tarihinden itibaren verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yaptı;

"Bildiğiniz gibi 2020-2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz Cuma günü sonlandırıyoruz. Biz, öğrencilerimiz iyi mi, evde kalmaktan yorulmuşlar mı, bir sıkıntıları var mı, bunları görüp tespit etmek ve onlara iyi gelmek için okullarımızı açık tutacağız. Bu arada 21 Haziran'da yoğun olarak başlayacağımız sosyal, duygusal, kültürel, fiziksel faaliyetler öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak ve öğrencilerimizin erişimini kolaylaştırmak için de karneleri 18 Haziran'dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek."

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet