Geri Dön

Kırılsak da kırmamalıyız

Fethullah Gülen, dershanelerin kapatılacağına ilişkin yapılan tartışmalarla ilgili son yaptığı açıklamada sabırlı olmayı tavsiye ederek “Karşınızdaki insanlar Nemrut değil, Firavun değil, Sezar değil, İskender değil, Napolyon değil, deli teke Hitler değil... Hele başları yerde secde eden insanlarsa, onlara karşı bize düşen şey hep saygılı olmak, takdir etmektir” dedi.

Kırılsak da kırmamalıyız


Gülen, herkul.org sitesinde yayımlanan son konuşmasında “Mıncıklayacaklar, çuvaldız saplayacaklar, önünüzü kesecekler, gittiğiniz yere gitmenizi istemeyecekler. Bunlar insan ruhunda öyle marazlardır ki tımarhanelerde dahi tedavisi kâbil değildir” dedi.

‘Ne Firavun ne Nemrut’
Zorluklar karşısında sabırlı olunması gerektiğini söyleyen Gülen “İncinsek de incitmemeliyiz, kırılsak da kırmamalıyız” diye konuştu.
Dershaneler ile ilgili önceki açıklamasında “Firavun aleyhinizde ise, Karun aleyhinizde ise isabetli bir yolda yürüyorsunuz demektir” ifadelerini kullanan Gülen, son konuşmasında şunları söyledi:
“Sizin karşınızdaki insanlar Nemrut değil, Firavun değil, Sezar değil, İskender değil, Napolyon değil, deli teke Hitler değil... Hele başları yerde secde eden insanlarsa, onlara karşı bize düşen şey hep saygılı olmak, hep takdir etmek, hep tebcille yâd etmek ve Cennetü’l-Firdevs’e beraber girme dilek ve temennisinde bulunmaktır.”

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet