Geri Dön
GündemKız çocukları için kulaç attı

Kız çocukları için kulaç attı

Fransa arasındaki Manş Denizi’ni geçen 4’üncü Türk kadını olmak için zorlu bir deneme yapan 56 yaşındaki Yasemin Bagana, 18 saat yüzerek 34 kilometrelik mesafeyi bitirmek üzereyken bayılma tehlikesi geçirdiği için sudan çıkartıldı. Manş Denizi geçiş denemesinde attığı her kulaç ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) adına Anadolu’da eğitim göremeyen kız çocukları için bağış topladı.

Kız çocukları için kulaç attı

 

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul - Yüzme sporuna 2005’te başladıktan sonra Manş Denizi’ni Çılgın Türkler isimli karma takım ile Cebelitarık Boğazı’nı ise 5 saatte tek başına geçen Bagana, bu kez tek başına (solo) Manş Denizi’ni geçmek için hazırlandı. Antrenmanlarına 2 yıl önce başlayan Bagana, Kilyos sahilleri ve Marmara Denizi’nde yaz kış kulaç attı. Dünyada açık deniz performanslarını düzenleyen Channel Swimming Association Türkiye temsilcisi Kamil Alsaran ve ekibiyle İngiltere’nin Dover kasabasına giden Bagana, fotoğrafçı Gökhan Aksoy’un yanı sıra İngiliz yüzücü arkadaşı Rebecca Emmet’in desteğiyle denemesini gerçekleştirdi. Olumsuz hava nedeniyle rotayı tamamlayamadığını belirten Yasemin Bagana, Milliyet’e, “Bu sefer olmadı. Yanlışlarımı ve eksiklerimi tamamlayarak gelecek yıl yine Türk kadınının kararlılığını Manş Denizi’nde tamamlayacağım” dedi.

Kız çocukları için kulaç attı

Yasemin Bagana, 7 saat zifiri karanlıkta yüzdü, güneşin doğuşuyla 11 saat daha kulaç attı. 32 km’nin bitimine 2 km kalan denizden çıkarıldı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubuS-400, F-35 derken ABD ile şu günlerde F-16 krizi de yaşanıyor. 3 ABD'li senatör Dışişleri Bakanlığı'na Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu gönderdi. Peki imzası olan senatörler kim? Mektubu anlamı ne? Türkiye'nin F-35'ler için verdiği para konusu nasıl çözülecek?
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler