Geri Dön
GündemKonya'da yangın faciası! 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

Konya'da yangın faciası! 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

Konya'da Suriyeli ailenin yaşadığı iki katlı evin üst katında çıkan yangında hayatını kaybeden 3 kardeşten geriye, hüzünlü hikayeleri kaldı.

Konya'da yangın faciası! 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

Konya Merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Mahallesi Saray Caddesi'ndeki müstakil evde gece saatlerinde çıkan yangında 3 çocuğunu kaybeden ve büyük üzüntü yaşayan anne Kader (21) ile baba Cihat el-İsmail'i yakınları teselli etmeye çalışıyor.

Yangında hayatını kaybeden 3 kardeşten geriye kalan bebek, top ve oyuncaklar ile alevler nedeniyle çatısı çöken evdeki çocuklara ait eşyalar yürekleri burktu. 

Baba Cihat el-İsmail'in kuzeni Muhammed Ali as-Sef (27), AA muhabirine, haberi alır almaz geldiği evde yangına müdahale etmek istediğini anlattı. 

Konyada yangın faciası 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

  "EVDE 6 HAFTA ÖNCE DE YANGIN ÇIKMIŞ" 

İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarına başladığında, yangının çıktığı odanın çatısında çökme meydana geldiğini aktaran as-Sef, şunları kaydetti:

 "Yeğenimin naaşı göçük altından çıkarıldı. Bu evde 1,5 ay önce de elektrik kablosundan küçük yangın çıkmış, hatta eve gelen bir çocuğun elinde ve başında yanık oluşmuş. İnşaatlarda çalışan babaları, odayı onarmıştı. Dün olay öncesi 15 dakika kadar elektrikler kesilmiş. Çocuklar yukarıda odada yatıyorlarmış. Anne ve babaları da aşağı katta misafirleriyle birliktelermiş. Komşular alevleri görünce anne ve babaya haber vermiş." şeklinde konuştu. 

Konyada yangın faciası 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

Vefat eden çocukların dayısı Muhammed As-Sef (22), AA muhabirine, büyük üzüntü yaşadıklarını anlattı. 

Olay gecesi evde ailenin misafirleri olduğunu, anne ve babanın yangını ilk anda fark edemediğine işaret eden as-Sef, "Eve geldiğimde alevler yükselmişti. Çocukların odasındaki elektrik kablosunda çıkan kıvılcımla etrafı alev sarmış. Ailesi de aşağıda misafirleriyle otuyormuş. Alevler sarınca içeri giremedik, itfaiye geldi." dedi. 

Çocukların babası Cihat el-İsmail'in inşaatlarda çalıştığını, boş zamanlarda da kağıt toplayarak ailesinin geçimini sağladığını belirten as-Sef, "Aile Konya'ya geleli 6 yıl oldu. 3-4 yıldır da bu evde yaşıyorlardı. 2 yaşındaki Fatma bu evde dünyaya geldi. Babası çocuklarının geleceği için ek iş yapıyor ve çok çalışıyordu. Böyle üzüntü verici olaydan dolayı söyleyecek bir şey yok." ifadelerini kullandı.

Konyada yangın faciası 3 kardeşten geriye acı hikayeleri kaldı

 OLAY 

Merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Mahallesi Saray Caddesi'ndeki Suriyeli bir ailenin kaldığı 2 katlı müstakil evin üst katında yangında, ailenin 4 yaşındaki ikiz çocukları Ayşe ve Fatma ile 2 yaşındaki kardeşleri Nuran el-İsmail yaşamını yitirmişti.

 

Artvin'de sel sularıyla dolan evde can pazarıArtvin’in Arhavi ilçesinde meydana gelen sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Zemin katta oturan ve evleri suyla dolan Mustafa ve Fatma Töngel çifti komşularının sarkıttığı iple hayata tutundu. O anlar, komşuları tarafından cep telefonunun kamerasıyla kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet