Geri Dön
GündemKonya'daki depremin ardından evlerde inceleme yapıldı!

Konya'daki depremin ardından evlerde inceleme yapıldı!

Konya’nın Derebucak ilçesinde gece meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, panik atak şikayetiyle 8 kişinin hastaneye başvurduğu öğrenildi. AFAD ve Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, Göynem Mahallesi'nde duvarlarında çatlaklar oluşan evlerde inceleme yaptı.

Konya'daki depremin ardından evlerde inceleme yapıldı!

Konya'nın Derebucak ilçesinde gece saat 01.26'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can ve mal kaybına yol açmayan depremde panik atak şikayetiyle 8 kişinin Derebucak Devlet Hastanesine başvurduğu öğrenildi. Depremin en çok hissedildiği yerleşim merkezi olan ve nüfusunun bir kısmı Norveç’te yaşayan ilçeye bağlı Göynem Mahallesi'nde bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu. 4 katlı bir binanın ikinci katı ile en üst katında ise asansör girişinin mermer blokları yerlere düşerek parçalandı. Yerleşim merkezinde deprem nedeniyle kendilerini sokağa atan vatandaşlar, geceyi dışarıda araçlar içerisinde ve kahvehanelerde geçirdi. Günün aydınlanmasıyla birlikte AFAD ve Çevre İl ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, Göynem Mahallesi'nde duvarlarında çatlaklar oluşan evlerde inceleme yaptı. Okul ve kamu binaları da depremden sonra incelemeye alındı.

Göynem Mahallesi Muhtarı Yakup Cin, Derebucak’ta depremin en çok hissedilen yerleşim merkezinin Göynem Mahallesi olduğunu dile getirerek, “Deprem anında ayakta idik. Daha önce de depremi yaşadık ama bu şekilde bir sallantı olmamıştı. Aynı şimşek, yıldırım atar gibi deprem oldu. Çok korktuk, kendisini sokağa atan vatandaşlarımızın büyük bölümü geceyi yoğun kar yağışının devam etmesine rağmen dışarıda araçlarda, otobüslerde geçirdi. Depremde yıkılan bir yapımız, bir can ve mal kaybı yok ama bazı evlerimizde ufak tefek duvarlarda çatlaklıklar var. Bir apartmanımızın asansör girişindeki mermer bloklar depremin şiddetiyle yerinden sökülerek koridora yıkılmış“ dedi.

 

 

Bilim Kurulu Üyesi Necmi İlhan'dan kapanma ve aşı açıklamasıBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında Uğur Önver'e önemli açıklamalarda bulundu. Aşının önemine vurgu yapan İlhan, 'Vakit oyalanma zamanı değil. Şu an hemen aşı olup bu ikinci doz ortalamamızı bir an evvel yüzde 80'lere çıkarmamız gerekiyor' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet