Geri Dön

Koons ve Banksy’ye saldırdılar

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy, yakalanmasıyla ilgili çıkan haberlerin ardından Bristol’daki yeni bir duvar resmiyle gündeme geldi.

Hollandalı Vermeer’in ‘İnci Küpeli Kız’ tablosunun bir yorumu olan eserin adı ‘Girl With a Pierced Eardrum’ (Piercingli Kız). Ancak sanatçının bu yeni eseri, yapılmasının üzerinden 24 saat bile geçmeden üzerine siyah boya atılarak saldırıya uğradı. Eserin sadece bir kısmı zarar gördü.
Whitney Müzesi’ndeki Jeff Koons retrospektifi ise ikinci kez saldırıya uğradı. Ağustos ayında sanatçının ‘Tavşan’ heykelini hedef alan saldırının sonuncunda eser zarar görmemişti. Vandalların hedefinde bu kez de sanatçının ‘Asılı Kalp’ heykeli vardı. Heykelin asılı olduğu duvara siyah sprey boya kullanarak çeşitli harfler çizildi. Saldırıyı yapan Christopher Johnson gözaltına alındı.

Kısıtlamadan muaf turistler Sapanca'da güzel havanın tadını çıkardıSakarya'nın Sapanca ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dışındaki turistler, güzel havada keyifli vakit geçirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet