Geri Dön
GündemKoronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak?

Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak?

Koronavirüs can almaya devam ederken aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye'de de ilk aşılar için sabırsız bir bekleyiş söz konusu... Binlerce kişi Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak? sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak?

Koronavirüs tüm dünyayı derinden sarstı ve sarsmaya da devam ediyor. Birçok firma aşı çalışması yaptı ve birçok ülkden ona aldı. Türkiye'de de ilk aşılar için heyecanlı bir bekleyiş söz konusu... Çin'den gelen aşıların ilk olarak ne zaman yapılacağı sorgulanırken Koronavirüs aşısı ne zaman gelecek? Aşılar ne zaman yapılacak? soruları artmış durumda...

KORONAVİRÜS AŞISI NE ZAMAN GELECEK?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, konuya ilişkin açıklamlarda bulundu. Selvi şöyle dedi:

"Bakan Koca, şunları söyledi: “11 Aralık’tan sonra gelecek demiştim. Aşı şu an depolarda hazır bekliyor. Bununla ilgili onay süreçleri başlamıştı. Çin devleti tarafından onay verilmiş oldu. Birkaç günlük bir prosedür söz konusu. Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geleceğini düşünüyorum. İlk parti 3 milyon. 14 günlük bir incelemeden geçmiş olacak. Muhtemelen ay sonu veya yılın ilk haftası uygulama başlayabilir.”

Bakan Koca “İlk aşıyı siz mi olacaksınız” sorusuna ise, “Strateji gereği öncelik sağlık çalışanları olduğu için ben de sağlık çalışanı olduğum için ilk aşı olanlardan olabilirim” karşılığını verdi."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner