Geri Dön
GündemCORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM! Dünyada kaç kişi hayatını kaybetti, kaç vaka var? Dünya koronavirüs haritası

CORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM! Dünyada kaç kişi hayatını kaybetti, kaç vaka var? Dünya koronavirüs haritası

Corona virüsü dünyaya diz çöktürdü. Her geçen gün vaka sayılarında artış yaşanmaya devam ederken virüsün yeni merkez üssü Avrupa'dan hiçte iç açıcı haberler gelmiyor. Birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilirken yapılan peş peşe açıklamalar ile dünyada corona virüsü vaka sayısı ve ölümler hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. Koronavirüs haritası üzerinden anlık vaka ve can kayıplarını sizde takip edebilirsiniz. Peki Dünyada kaç vaka var, kaç kişi hayatını kaybetti?

CORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM! Dünyada kaç kişi hayatını kaybetti, kaç vaka var? Dünya koronavirüs haritası

Corona virüsü haritası vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dünya üzerinde her geçen gün artan vaka sayılarının ardından corona virüsü haritası dünya üzerindeki son rakamları sizler için derledik. Corona virüsü dünya üzerinde 472.790 vaka belirlendi. En çok vaka olan ülkeler sıralamasında Çin başı çekerken İtalya, ABD, İspanya, Almanya, İran, Fransa, İsviçre, Birleşik Krallık, Kore, ve Hollanda şeklinde vaka sayları sıralanıyor.

DÜNYA CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI

Corona virüsü vaka sayısı 472.790'a ulaştı. En çok vaka Çin'de 81.736 olarak açıklanırken Sayının her geçen gün arttığı İtalya'da vaka sayısı 74.386'ya ulaştı. ABD'de vaka sayısı 69.197 olarak açıklanırken İspanya'da vaka sayısı 49.515'e ulaştı. En çok vakanın görüldüğü sıralamada Almanya 37.323 vaka ile 5. sırada yer alıyor.

DÜNYADA CORONA VİRÜSÜNDEN KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Corona virüsünden hayatını kaybedenlerin sayısı 21.313 olarak açıklandı. Corona virüsünden hayatını en çok kaybeden ülke İtalya olarak öne çıkıyor. İtalya'da 7.503 kişi yaşamını kaybederken İkinci en fazla ölümün yaşandığı ülke İspanya olarak açıklandı. İspanya'da corona virüsünden ölen sayısı 3.647 olarak açıklandı. Corona virüsünün ortaya çıktığı 1,5 milyar nüfuslu Çin'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3.168 olarak duyuruldu. İran'da 2.077, Fransa'da 1.331, Birleşik Krallık'ta 465, Hollanda'da 356 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

CANLI CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.Baykar Akıncı PT-3, yüksek irtifa ve yüksek hız testlerini başarıyla tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet