Geri Dön

Köşk'ten seçime endeksli davetiye

Cumhurbaşkanlığı; Çankaya Köşkü'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle verilecek resepsiyonun davetiyelerini, o tarihte kimin cumhurbaşkanı olacağının 10 Ağustos veya 24 Ağustos'taki seçimde belli olacağı için isimsiz olarak hazırladı. Davetiyeler, Cumhurbaşkanı ve Eşi yazılı olarak gönderilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı tören ve resepsiyonu, son iki yıldır Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenleniyordu. Ancak bu yıl Cumhurbaşkanı Abdullah gül'ün görev süresinin 28 Ağustos'ta dolacak olması nedeniyle ilginç bir durum ortaya çıktı. Gül, 28 Ağustos'ta görevini bırakacak. Yeni seçilen cumhurbaşkanı, 30 Ağustos'ta Anıtkabir'de düzenlenen törene katılacak. 12. Cumhurbaşkanı, aynı akşam eşiyle birlikte Çankaya Köşkü'nde bir resepsiyon verecek. 10 Ağustos veya ikinci turun yapılacağı 24 Ağustos'ta aday gösterilen Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Ekmelledin İhsanoğlu'ndan biri cumhurbaşkanı seçilecek. Köşk protokol birimi, seçilecek cumhurbaşkanının kim olacağı belli olmadığı ve kısa sürede davetiyeler hazırlanamayaacğı için davetiyeleri isimsiz olarak hazırladı. Daha önce davetiyelerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bayan gül ifadesi yer alıyordu. Hazırlanan yeni davetiyelerde ise sadece Cumhurbaşkanı ve eşi ifadesi yer aldı.

Ankara'da intikam cinayetiAnkara'nın Keçiören ilçesinde daha önce akrabalarını silahla yaralayan kişiden intikam almak isteyen cinayet zanlısı, husumetli olduğu kişiyi yol kenarında pusu kurarak tabancayla öldürdü. Cinayeti işleyen şüpheli olay yerinden kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet