Geri Dön

Köye inen ayılar kamerada

Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı Eymir köyüne inen 4 ayı, güvenlik kameralarına yansıdı. Arı kovanlarına ve meyve ağaçlarına zarar veren ayılar, köyde yaşayanları tedirgin ediyor.

Kent merkezine 28, Hafik ilçesine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Eymir köyüne bir süredir ayılar geliyor. 4 ayı havanın kararmasıyla birlikte köye iniyor. Köydeki arı kovanlarına, meyve ağaçlarına ve tarlalardaki mahsullere zarar veren ayılar, köylüleri tedirgin ediyor.

Köye inip gezinen ayılar güvenlik kamerasına da yansıdı. Köy sakinlerinden Turgut Burgucu, "Ayılardan muzdaribiz, son zamanlarda çoğaldılar. Bizim görebildiğimiz 8 ayı var ve her gün köye gelmekteler. Özellikle meyve ağaçlarına zarar veriyorlar. Bu sene ayılar yüzünden sıfır meyve ile sezonu kapatacağız. Bizim endişemiz meyve ağaçları değil insanlara zarar vermeleri. Akşam erken saatlerde ayılar görülüyor, karşılaşabilecekleri insanlara zarar vermelerinden endişe ediyoruz. Yetkilerden buna bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Meyve ve sebze ağaçlarının telafisi var ama insana verebileceği zararın telafisi yok" dedi.

 

MSB PKK'ya ait imha edilen mağaranın görüntülerini paylaştıMilli Savunma Bakanlığı'ndan sosyal medya hesabından son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam edildiği belirtilirken, Avaşin'de terör örgütü PKK'ya ait 2 koridorlu bir mağaranın tespit edildiği ve komandolar tarafından imha edildiği bildirild.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber