Geri Dön

KPSS 2019 ne zaman? ÖSYM sınav tarihlerini yayınladı

KPSS'ye girecek adaylar için merakla beklenen tarihler açıklandı. Peki 2019 KPSS ne zaman?

KPSS 2019 ne zaman? ÖSYM sınav tarihlerini yayınladı

ÖSYM sınav takviminin yayımlanması ile KPSS sınavlarının yapılacağı tarihlerde belli oldu. 2019 yılı içerisinde sınava girecek olan binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren KPSS sınav tarihleri ve başvuruların alınacağı tarihler belli oldu. Buna göre KPSS sınavları için başvurular 3-15 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Sınavlar Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek. KPSS sınav sonuçları ise Ağustos ayının sonunda adayların bilgisine sunulacak.

KPSS SINAV TARİHLERİ

KPSS sınav tarihleri ÖSYM işlem takvimine göre şu şekilde; KPSS genel kültür genel yetenek 14 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Sınav için başvurular 3-15 Mayıs tarihleri arasında alınacak. KPSS alan bilgisi sınavları 20-21 Temmuz tarihlerinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek. KPSS alan bilgisi sınavları için başvurular aynı şekilde 3-15 Mayıs tarihlerinde alınacak. KPSS ÖABT sınavı ise 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS sınav sonuçları 29 Ağustos 2019'da gerçekleştirilecek.

İzmir'de aile sağlık merkezinde hemşireye darpİzmir'in Bayraklı ilçesinde bir şahıs, davalık olduğu doktorun bulunduğu aile sağlık merkezini bastı. Aile sağlık merkezinin camlarını kıran saldırgan, burada bir hemşireyi de darbetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber