Geri Dön
GündemKPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercihleri nasıl ve nereden yapılır? Tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercihleri nasıl ve nereden yapılır? Tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 7 Mayıs'ta müjde vererek 2 bin 153 sözleşmeli personel alınacağını duyurmuştu. Başvurular 15 Mayıs'ta başladı ve 28 Mayıs'ta son buluyor. İşlemlerini tamamlayanlar sonuçları sorgularken henüz hiçbir işlem yapmayanlar ise 'KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercihleri nasıl ve nereden yapılır?' sorusunu yöneltiyor.

KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercihleri nasıl ve nereden yapılır? Tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 sözleşmeli personel alacak. Başvurular 15-28 Mayıs tarihleirnde alınacak. Hemen ilk günlerden başvurularını tamamlayanlar 'KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?' sorusuna cevap bulmaya çalışırken henüz başvuru yapmayanlar ise konu hakkında detaylı bilgi almaya çalışıyor.

KPSS-2020/7 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih sonuçları ile ilgili net bir tarih verilmiş değil. Geçen yıl gerçekleşen başvuruların sınucu 9. gün açıklanmıştı. Bu yıl da yine aynı süreçte sonuçların açıklanması bekleniyor. Bu nedenle gözler 6 Haziran tarihine çevrilmiş durumda...

TERCİHLER NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzu

Kısıtlamaya aldırmadılar, çatıdaki yangını izledilerİstanbul Silivri'de 4 katlı apartmanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarını mahalleli, sokağa çıkma kısıtlamasına aldırmadan meraklı gözlerle izlerken bazı vatandaşlar da, sosyal medya üzerinde canlı yayın yaptılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet