Geri Dön
GündemKPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

KPSS-2021/2 tercihleri için geri sayım başladı. Tercih için sabırsızlanan memur adayları kılavuzu beklerken tam tarihi öğrenmek isteyenler "KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?" diye soruyor.

KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?

Memur adayları KPSS-2021/2 tercihlerini bekliyor. ÖSYM tam tarihi paylaşırken henüz bu tarihi bilmeyenler "KPSS-2021/2 tercihleri ne zaman başlayacak? Kılavuz yayımlandı mı?" sorusuna cevap arıyor. İşte detaylar...

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2021 ÖSYM takvimine göre KPSS 2021/2 tercihleri 22 Aralık'ta başlayacak, 29 Aralık'ta son bulacak.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.