Geri Dön
GündemKPSS başvuru tarihleri açıklandı mı? KPSS ne zaman?

KPSS başvuru tarihleri açıklandı mı? KPSS ne zaman?

KPSS sınavı ve başvuruları corona virüsü nedeniyle ertlenmişti. Sınav takvimi revize edilirken başvuru tarihleri belirtilmemişti. Aradan uzun bir zaman geçerken şimdi memur olmak isteyen adaylar 'KPSS başvuru tarihleri açıklandı mı? KPSS ne zaman?' sorusuna ağırlık verdi.

KPSS başvuru tarihleri açıklandı mı? KPSS ne zaman?

 

Corona virüs sağlıktan eğitime tüm alanları deyim yerindeyse altüst etti. Sınavlar birer birer ertelenirken Bu sınavlara KPSS de eklendi. Yeni sınav tarihi ÖSYM tarafından ilan edilirken başvuru tarihleri yoğun bir şekilde aratılıyor. İşte detaylar...

KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KPSS başvuruları başlamış değil, tarih konusunda da yeni bir açıklama gelmedi.

SINAV NE ZAMAN?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek.

KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim'de, ortaöğretim düzeyinde de 22 Kasım'da yapılacak. KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) 27 Aralık'ta düzenlenecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Motosikletli polis ekibi ile otomobil ile çarpıştıAdana'da, otomobil ile çarpışan motosikletli sivil trafik polisi ekibinden 1'i ağır 2 polis yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler