Geri Dön
GündemKPSS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte açıklanması beklenen o tarih...

KPSS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte açıklanması beklenen o tarih...

KPSS-2021/2 tercihleri son buldu. Binlerce kişi sonuç tarihini araştırmaya başladı. Memur adayları işlemlerin bitişiyle birlikte "KPSS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" soruları hızlandı.

KPSS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte açıklanması beklenen o tarih...

KPSS-2021/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme yapmak için adaylardan 22-29 aralık tarihleri arasında tercih alındı. Gece başvurular sona erir ermez "KPSS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" soruları artmaya başladı. İşte detaylar...

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM tarafından KPSS tercih sonuç tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Geçen yıl tercih işlemleri 7 Ocak'ta son bulmuş sonuçlar ise 14 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu tarihler baz alındığında sonuçların 5 Ocak 2022'de açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.