Geri Dön
GündemKur’an kursunda istismar davasında karar! 33 yıl hapis cezası

Kur’an kursunda istismar davasında karar! 33 yıl hapis cezası

Sarıyer’de bulunan yatılı Kur’an kursunda 4 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan kadrosuz belletmen Fatih Öztürk, “çocuğun cinsel istismarı” ve “basit yaralama” suçlarından 33 yıl hapis ve 18 bin lira para cezasına çarptırıldı. Sanık son sözünde, “Yapılan ağır suçlamaları kabul etmiyorum. Bana tuzak kuruldu” dedi.

Kur’an kursunda istismar davasında karar! 33 yıl hapis cezası

Damla GÜLER / İSTANBUL -İstanbul Sarıyer’de bulunan Tarabya Hz. Ebubekir Camii yatılı kuran kursunda iddiaya göre, kadrosuz belletmen olarak çalışan Fatih Öztürk yaşları 11 ile 13 ile değişen A.A.O., B.K., E.M.Ç. ve S.Y.A isimli 4 erkek çocuğa cinsel istismarda bulundu. Çocuklardan E.M.Ç’nin annesinin şikayeti sonrası tutuklanan Fatih Öztürk hakkında, “çocuğun cinsel istismarı” ve “kasten yaralama” suçlarından 177 yıldan 188,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün yapılan duruşmasına tutuklu sanık Fatih Öztürk ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada kararını açıklayacağını belirten mahkeme heyeti sanık Fatih Öztürk’e son sözünü sordu.

“BANA TUZAK KURULDU”

Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık Öztürk, “Ben konuşmayı fazla beceremiyorum. Ben tuzağa düşürüldüm. Bana yapılan ağır suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum” dedi. Sanık avukatı ise yaptığı savunmada, şüpheden uzak kesin delil olmadığını belirterek, “Sadece beyanlar doğrultusunda sanığın cezalandırılması talep edilmektedir. Beraatini talep ediyoruz” dedi.

33 YIL HAPİS VE 18 BİN LİRA PARA CEZASI

Alınan son savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanık Fatih Öztürk’ü, “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 4 çocuk için toplamda 33 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca, “basit yaralama” suçundan da Öztürk’e 18 bin lira para cezası verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.