Geri Dön
GündemKurban kesildikten sonra namaz kılınır mı? Kurban namazı var mı?

Kurban kesildikten sonra namaz kılınır mı? Kurban namazı var mı?

Kurban Bayramı'nın gelmesi ile birlikte kurban kesecek olan Müslümanlar kurban kesimi ve sonrası ile ilgili bazı ayrıntıları merak ediyor. Kurban kesildikten sonra namaz kılınır mı? Kurban namazı var mı? İşte Diyanet tarafından yapılan açıklama.

Kurban kesildikten sonra namaz kılınır mı? Kurban namazı var mı?

Kurban namazı nedir, kurban namazı var mı? Kurban kesildikten sonra namaz kılmak gerekir mi? İşte Diyanet İşleri tarafından kurban namazı ile ilgili belirtilen detaylar.

KURBAN KESTİKTEN SONRA NAMAZ KILMAK GEREKİR Mİ?

Esas olarak kurban namazı diye bir namaz yoktur. Bu namazın dinî bir gereklilik olduğu inancı veya kanaati yanlıştır. Ancak kişi nafile namaz kılınması mekruh olmayan bir vakitte, sebepli veya sebepsiz dilediği kadar nafile namaz kılabilir. Kurban kesen kişi de böyle bir ibadeti yapma imkânına kavuştuğu için Allah’ın verdiği nimete şükür olarak iki rekât nafile namaz kılınabilir.

Yolcu otobüsünün bagajından 11 kaçak göçmen çıktıGaziantep'te, bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde bagaj kısmına gizlenen ve yurda kaçak yollarla girdiği belirlenen Afganistan uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı. Otobüs şoförü ile muavin hakkında 'göçmen kaçakçılığı' suçundan adli işlem başlatıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet