Geri Dön
GündemKuş cennetinde sazlık yangını

Kuş cennetinde sazlık yangını

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Nehil Sazlığı'nda dün başlayan yangının büyük bir kısmı kontrol altına alındı.

Kuş cennetinde sazlık yangını

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle "Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı" olarak tescil edilen ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Nehil Sazlığı'nda çıkan yangının bir bölümü söndürüldü. 

Sazlık alanın bataklık olması nedeniyle itfaiye ekiplerinin müdahalede zorlandığı bölgede yangın küçük çapta devam ediyor. 

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Resul Özdemir, yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde çıkan yangına belediye ve jandarma ekiplerince müdahale edildiğini söyledi. 

Rüzgarın etkisiyle yer yer sıçramaların olduğunu ifade eden Özdemir, "Nehil Sazlığı'nın bataklık olması nedeniyle itfaiye ekipleri fazla müdahalede bulunamıyor. Ekiplerimiz yangının büyük bir kısmını kontrol altına aldı. Yer yer rüzgardan dolayı devam eden yangın var ama kontrol altında." diye konuştu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Eşini döven adama meydan dayağı!İstanbul Avcılar'da eşine şiddet uyguladığı iddia edilen kişiyi, eşinin ağabeyleri tekme tokat dakikalarca dövdü. Yaşananlar ise çevredekiler cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler