Geri Dön

KYK bursu 2020 ne kadar? KYK başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve yurt başvuruları için büyük sabırsızlık devam ediyor. Bu yıl maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerinin başvuruda bulunacağı KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda...

KYK bursu 2020 ne kadar? KYK başvuruları ne zaman başlayacak?

Bu yıl üniversiteye yeni başlayan veya geçtiğimiz dönemlerde başlayan ve halen öğrenciliği devam eden kişilerin başvuru yapabileceği KYK burs ve yurt başvuruları için büyük merak yaşanıyor. KYK burs ve yurt başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler, bu yıl burs ve yurt ücretlerinin kaç para olacağını da araştırıyor. İşte KYK bursu ve KYK yurdu hakkında merak edilenler...

KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ve yurt başvurularına yönelik henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

KYK BURS 2020 NE KADAR?

2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren

yüksek lisansta bin 100 lira,

doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

KYK YURDU 2020 NE KADAR?

GSB'den alınan verilere göre 2019-2020 eğitim öğretim yılında Kyk yurtlarında aylık yurt ücreti 200 TL olmakla birlikte, yüksek standartlı Kyk yurtların aylık ücreti ise 215-340 TL arasında değişmektedir. K.K.T. C'de bulunan Kyk yurtlarında ise aylık ücret 400 TL'dir.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet