Geri Dön

KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Üniversiteye yeni başlayanlar ve ara sınıflar KYK burs ve kredi imkanından yararlanabilecek. Peki, KYK burs başvurusu için gerekli şartlar nelerdir? e Devlet KYK başvuru ekranı ve dahası haberimizde...

KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için Kredi Yurtlar Kurumu'ndan beklenen haber geldi. KYK burs ve kredi başvuruları başladı. İlk defa üniversiteye gidecek olan, yükseköğretim programına devam eden ara sınıf ğörencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları burs ve kredi başvurusu yapabilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

16 Ekim itibariyle başlayan KYK burs ve kredi başvuruları 21 Ekim saat 23.59'a kadar devam edecek. Başvurular e Devlet üzerinden alınacak. Güncellemeler son güne kadar yapılabilecek. KYK, öğrencileri başvuru sırasında verdikleri bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır

ÖNCELİKLİ BURS ALACAK ÖĞRENCİLER

Şehit çocukları, (Şehit bekar ise bekar kardeşi)
Gazi çocukları, (Gazi bekar ise kendisi)
Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,
Anne ve babası vefat etmiş olanlar,
Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,
Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler.

İstanbul’da kapkaç şoku! Genç kadın peşinden koştuİstanbul Kağıthane’de alışveriş yaptıktan sonra elindeki poşetlerle yaşadığı binanın kapısına gelen Afrikalı genç bir kadın, kendisini takip eden bir şahıs tarafından kapkaça uğradı. Cep telefonunun çalınarak neye uğradığını şaşıran kadının poşetleri bırakıp peşinden koştuğu kapkaççı kayıplara karıştı. Kapkaç anı kameralara yansırken şüphelinin peşine düşen polis, şahsın üstünden düşen tornavida üzerinde de parmak izi incelemesi yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet