Geri Dön

KYK burs - yurt başvuruları ne zaman yapılacak? KYK bursu 2020 ne kadar, yurt ücreti kaç para?

YKS tercih sonuçları heyecanla beklenirken, üniversite adayları KYK bursu ve yurtları hakkında bilgi almak için arayışa geçti. Her yıl düzenli olarak devlet tarafından üniversite öğrencilerine sağlanan KYK bursu ve yurt olanağı yoğun ilgi görmeye başladı. Peki KYK bursu 2020 yılında ne kadar? KYK yurt ücretleri kaç para? Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvuru işlemleri ne zaman yapılacak?

KYK burs - yurt başvuruları ne zaman yapılacak? KYK bursu 2020 ne kadar, yurt ücreti kaç para?

2020-2021 Eğitim yılında üniversiteye başlayacak ve ya devam edecek öğrencilerin merakla araştırdığı KYK bursu ve KYK yurtları ile ilgili merak edilenleri haberimizde derledik. KYK bursları hakkında en çok merak edilen soru KYK bursu ne kadar, KYK yurtları hakkında da en çok merak edilen soru KYK yurt başvuruları başladı mı? oldu. İşte üniversite öğrencilerinin ve adaylarının bilmesi gerekenler...

KYK BURSU 2020 NE KADAR?

2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren

yüksek lisansta bin 100 lira,

doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

GSB'den alınan verilere göre 2019-2020 eğitim öğretim yılında Kyk yurtlarında aylık yurt ücreti 200 TL olmakla birlikte, yüksek standartlı Kyk yurtların aylık ücreti ise 215-340 TL arasında değişmektedir. K.K.T. C'de bulunan Kyk yurtlarında ise aylık ücret 400 TL'dir.

KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

KYK burs ve yurt başvuruları henüz başlamadı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından konuya ilişkin duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

 

 

 

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber