Geri Dön
GündemKYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? 2020 KYK burs başvuruları ne zaman alınacak?

KYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? 2020 KYK burs başvuruları ne zaman alınacak?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversiteye girmeye hak kazanan adaylar tarafından en fazla merak edilen konular arasında yer alan KYK yurt ve burs başvuruları konusunda araştırmalar devam ediyor. Barınma konusunda üniversite adaylarının ilk tercihi olan KYK yurt başvuruları hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından önemli açıklama yapıldı. Peki KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman alınacak?

KYK yurt başvuru tarihleri belli oldu mu? 2020 KYK burs başvuruları ne zaman alınacak?

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman alınacak sorusu adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanan adaylar barınma konusunda en önemli kurumlardan biri olan ve öğrenciklerin ilk tercihleri arasında yer alan KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman alınacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren KYK yurt ve burs başvuruları hakkında Gençlik ve Sport Bakanlığı tarafından önemli açıklama geldi. İşte o açıklama...

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında alınan KYK yurt başvurularının bu yıl Yükseköğretim Kurulu'nun açıklayacağı Akademik Takvime göre belirleneceği duyuruldu.

 

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisinde e-Devlet üzerinden alınan KYK burs başvurularının da Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanacak olan akademik takvime göre belirlenmesi bekleniyor

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet