Geri Dön

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman yapılır?

Liseye Geçiş Sistemi sınavı 20 Haziran 2020 tarihinde uygulandı. 8. Sınıfların katılım sağladığı LGS'nin sonuçları ise merak edilmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı LGS kılavuzunda LGS sonuçları tarihine yer verildi. Peki LGS ne zaman açıklanacak, LGS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan LGS heyecanı sona erdi. Sınav gününden sonra sınava katılan tüm öğrencilerde sonuç heyecanı başladı. LGS başarılarını merak edenler, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak arayışına geçti. MEB ise sınav sonuçları tarihini kılavuzda paylaştı. İşte sabırsızlıkla beklenilen o tarih...

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS tercihleri ile ilgili henüz bir tarih verilmedi. LGS sonuçları açıklandığında MEB tarafından tercihler için tarih aralığı duyurulacaktır. MEB, LGS tercihleri için tarihleri açıkladığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

a. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,

b. Cevap kâğıdının, sınav evrakı dönüş zarfından çıkmaması, eksik çıkması veya zarar görmüş olması,

c. Öğrencinin herhangi bir öğrenciden ya da dokümandan kopya çektiğinin veya kopya verdiğinin sınav görevlilerince tespit edilmesi,

ç. Cevap kâğıdının okunmasını engelleyecek gereksiz karalamalardan dolayı optik okuyucu tarafından okunamaması,

d. Geçerli kimlik belgesinin ibraz edilmemesi,

e. Başka öğrencinin sınav evrakının kullanılması,

f. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi,

g. Öğrenci tarafından sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını ve/veya cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri) durumlarında Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi’nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için sınav görevlilerince hazırlanmış tutanaklar da dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

 

 

 

 

Kadın kılığına giren iki hırsız kuyumcu dükkanını böyle soyduAdana'da kadın müşteri kılığında bir kuyumcuya giren 2 erkek şüpheli, iş yeri sahibi Osman B.?yi yaralayıp, altınları alıp kaçtığı anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber