Geri Dön

Libyalı, sahte kimlikle tapuda başkasının arsasını satmaya çalıştı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, üzerinde kendi fotoğrafının bulunduğu sahte kimlik ile Tapu Müdürlüğü'nde başkasına ait gayrimenkulün satışını yapmaya çalıştığı ileri sürülen Libya uyruklu A.G., polis tarafından yakalandı.

Libyalı, sahte kimlikle tapuda başkasının arsasını satmaya çalıştı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, bir kişinin sahte kimlikle tapu satışı yapacağı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, Bodrum Tapu Müdürlüğü'nde işlem sırasını bekleyen Libya uyruklu A.G.'yi gözaltına aldı.

Şüphelinin üzerinde yapılan aramada kendi fotoğrafının bulunduğu sahte kimlik çıktı. Başkasına ait arsayı, sahte kimlikle satmaya çalışan A.G.'nin polisteki işlemlerinin ardından 'resmi belgede sahtecilik' ve nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Bakan Pakdemirli'den yangın açıklamasıHatay’ın İskenderun ve Mersin'in Anamur ilçelerinde bugün çıkan yangınlara müdahale çalışmaları devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay'ın İskenderun ilçesinde devam eden orman yangınını havadan inceledi. Bakan Pakdemirli İskenderun ilçesindeki orman yangınına dair "Yerleşim yerlerinde önemli bir zarar yok." açıklamasını yaptı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber