Geri Dön

Lösemili Selin için sıraya girdiler

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan Zeki (52) ile Mehtap Çolak’ın (46) lösemi teşhisi konulan kızları Selin Çolak’a (17) destek çığ gibi büyüyor.

Lösemili Selin için sıraya girdiler

Gelibolu Fen Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi Selin’in ilik nakli olup sağlığına kavuşması için ailesi sosyal medyada, “Selin İlik Bekliyor” kampanyası başlatmıştı. Kızılay Kan Merkezi aracı Çanakkale’nin ardından bu kez de Selin için ilçeye geldi. Yüzlerce vatandaş, Selin Çolak’a donör olmak için sıraya girdi. Gelibolu Sanat Merkezi’nde de “1 Bilet al, 1 Umut ol” etkinliği düzenledi. Etkinlikte, lösemi hastalarının sıkıntıları mesajlarla anlatıldı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve siyasi partilerin temsilcileri de Selin’e destek verdi. Kendisine donör olmak için gelenlerle sohbet eden Selin, “Hepinize gösterdiği duyarlılık için çok teşekkür ediyorum. Sizin burada kök hücre bağışında bulunduğunuzu görmek beni o kadar mutlu etti ki sizin bizlere, bizim sizlere ihtiyacımız var” dedi.

Zabıta müdürünü bıçakla yaralayan çift tutuklandı!Aydın’ın Didim ilçesinde, iddiaya göre, halk pazarında izinsiz sergi açmaya çalıştıkları için kendilerine engel olmak isteyen Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’na (44) bıçakla saldırıp, göğsünden yaralayan seyyar satıcı Bayram Tang (38) ve eşi Kudret Tang (35) polisteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber