Geri Dön
GündemMalatya’da 2 katlı bina çöktü! Enkazdan 13 kişi sağ çıkarıldı

Malatya’da 2 katlı bina çöktü! Enkazdan 13 kişi sağ çıkarıldı

Malatya Yeşilyurt’ta izinsiz tadilat sırasında kolonunun kesildiği öne sürülen iki katlı bina çöktü. 8 kişi kaçmayı başarırken, enkazdan 13 kişi sağ kurtarıldı

Malatya’da 2 katlı bina çöktü! Enkazdan 13 kişi sağ çıkarıldı

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi’nde bulunan iki katlı binada dün akşam saatlerinde göçük meydana geldi. İzinsiz tadilat yapılan 40 yıllık binanın bir kolonunun kesildiği öne sürüldü. Üst katında kıraathane, alt katında ise tavukçu olduğu öğrenilen binanın caddeye bakan yönünün yanı sıra arka cephesinden de arama- kurtarma çalışması başlatıldı. 

‘Hayati tehlikeleri yok’

Olay yerinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, “Binada 21 kişinin bulunduğu tespit edildi. Bunlardan 8 tanesine arkadaşlarımız ulaştı, kendi imkanlarıyla çıktı. Diğer 13 kişi de arama kurtarma ekiplerince enkazdan kurtarılarak hastanelere kaldırıldı. 13 kişiden 8’i tahliye olmuş durumda. 1’i yoğun bakımda 4’ü serviste tedavi altındalar. Bunların da hayati tehlikeleri yok. Binada bize ulaşan, bizim bildiğimiz herhangi bir kişi olduğuna dair tespit yok ancak her türlü ihtimali düşünerek arkadaşlarımız kontrollü şekilde binanın yavaş yavaş enkazını almaya başladılar” dedi.

Malatya’da 2 katlı bina çöktü Enkazdan 13 kişi sağ çıkarıldı

Kolon kesildi iddiasına 4 gözaltı

Görgü tanıkları, yıkılan binadaki iş yerinde gün boyunca tadilat yapıldığını belirterek, bir kolonun da kesildiğini iddia etti. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “Belli ki herhangi bir izin almadan, bilgisizce binaya müdahale edilmiş gibi bir görüntü var” dedi. Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, “Bilirkişilerce gerekli incelemeler yapılmış olup toplanan deliller itibarıyla izinsiz tadilat yaptırıldığı anlaşılmıştır. Tadilatı yaptıran iş yeri sahibi ve 3 çalışanı gözaltına alınmıştır” denildi.

Malatya’da 2 katlı bina çöktü Enkazdan 13 kişi sağ çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, binada meydana gelen göçük ve enkazda devam eden arama kurtarma çalışmaları hakkında Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile telefonda görüşerek bilgi aldı. Devletin bütün imkanları ve kurumlarıyla vatandaşlarının yanında olduğunu belirten Erdoğan, olaydan etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileterek, yaralılara acil şifa temennisinde bulundu.

Yılın ilk yurt dışı ziyareti! Resmi törenle karşılandı
Faturaları mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Türkiye'de sayıları her gün artıyor! Dakikası 1 lira
Kahveleri termosta, yemekleri sefer tasında! 10 parça elbise ve tek bir çatal...
Akılalmaz olay! 'Doktor hastasına ilaçla tecavüz etti'
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
Survivor'da Sercan Yıldırım'a büyük şok! Henüz yarışmanın ilk haftasında...
Maskesini düşünmeden çıkardı! Kahreden an, küçük kız...
'Soğuğu bahane edip sahneye çıkmadı!' Ünlü şarkıcı özür diledi
Aldığı aracı baştan aşağı değiştirdi! 250 bin lira harcadı
Üniversiteli Gizem'in feci ölümü!
Kulübede gerginlik! 'İçeride görüşeceğiz'
Karadeniz gazıyla ilgili flaş açıklama! 5 ay sürecek
Hülya'nın yüzüğü dikkat çekti: Hazır değilim, çekmeyin!
Hırsızlar yolu çalıp götürdü! Tam 300 metrekare

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler