Geri Dön

Meclis yarın olağanüstü gündemle toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu ve hemen akabinde gerçekleştirilecek Bakanlar Kurulu toplantısında Türkiye’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin 25 Eylül’deki referandum kararına karşı tavrını ve atacağı adımları belirlemesi beklenirken, Ak Parti kanadından bir sürpriz hamle de Meclis boyutuyla geldi.

Meclis yarın olağanüstü  gündemle toplanıyor

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Milliyet’e, Meclis’in “Irak tezkeresi” gündemiyle yarın saat 16.00’da olağanüstü toplanması için bugün Meclis Başkanlığı’na başvuracaklarını söyledi.
‘Yeni tezkere gelebilir’
Hükümet’e Irak ve Suriye’de sınır ötesi operasyon yetkisi veren Başbakanlık tezkeresinin süresi 30 Ekim 2017 olarak belirlenmişti. Sürenin dolmasına 1 aydan fazla zaman olmasına karşın, tezkere görüşmelerinin öne alınması ve Meclis’in olağanüstü toplantıya çağrılması, Ankara’nın referanduma karşı tavrını ve bu konudaki kararlılığını ortaya koymaya yönelik adım olarak yorumlandı.
Milliyet’e konuşan Elitaş, “Yarın saat 16.00 için olağanüstü toplantı çağrısı yapacağız. Meclis’e başvurumuzu bugün gerçekleştireceğiz. Tek gündemli tek günlük çalışma öngörüyoruz” dedi. Elitaş, Bakanlar Kurulu’ndan sonra yetki talebini içeren hükümet tezkeresinin de bugün Meclis’e sunulmasını beklediklerini söyledi. Öte yandan, MGK ve Bakanlar Kurulu’ndaki değerlendirmeler ışığında, yeni tezkere gelebileceği ya da mevcut tezkerenin kapsamının genişletebileceği ifade ediliyor.
MHP destek verecek
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, twitter’dan yaptığı açıklamada, “MHP Irak Suriye tezkeresine olumlu oy verecektir. Bu, referanduma karşı TBMM’den verilecek kararlı ve güçlü ses olacaktır” ifadelerini kullandı. l ANKARA Milliyet

Yardımcı olduğu anne ve kızı tarafından dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusuKarabük'te Mehmet Özkan Demir (52), yardımcı olduğu anne ve kızı tarafından 18 bin lira dolandırıldığını, ayrıca adına 550 bin liralık sahte senet düzenlenerek para istendiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet