Geri Dön

Meteoroloji'den uyarı! Yarın başlıyor

Ege Denizi ve Batı Akdeniz'in batısında yarından itibaren fırtına bekleniyor. Gelen son dakika bilgilere göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Denizi ile Batı Karadeniz’de kuvvetli fırtına beklendiğinin bilgisini paylaşarak, vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji'den uyarı! Yarın başlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Ege'de, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden sonra etkisini artıracağı öngörülüyor. Hızı saatte 50-75 kilometreyi bulacak rüzgarın, zamanla fırtınaya dönüşerek 90 kilometre kuvvetine ulaşacağı tahmin ediliyor. Fırtınanın etkisini salı günü akşam saatlerinden sonra kaybetmesi bekleniyor.

Öte yandan, Güney Ege'nin güneyi ile Batı Akdeniz'in batısında da yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden etkisini artıracak rüzgarın, fırtına şeklinde saatte 50-75 kilometre, yer yer 90 kilometre hıza ulaşarak kuvvetli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor. Bu bölgedeki fırtınanın ise pazar günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Ulaşımda oluşabilecek aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Marmara Denizi ile Batı Karadeniz’de rüzgarın; Pazar günü (05.04.2002) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 kilometre/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Salı günü (07.04.2020) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

30 yıl sonra ilk kez ortaya çıkmıştı, tekrar sulara gömüldü!Sivas’ın Suşehri ilçesine baraj sularının çekilmesiyle 30 yıl aradan sonra ilk kez görüntülenen tarihi cami tekrardan sular altında kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber