Geri Dön
GündemMilli Piyango Yılbaşı ikramiyesi 2021 ne kadar? Yılbaşı çekilişi 2021 biletinizi internetten alabilirsiniz: millipiyangoonline.com

Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesi 2021 ne kadar? Yılbaşı çekilişi 2021 biletinizi internetten alabilirsiniz: millipiyangoonline.com

Aralık ayının ilk haftası sona erdikten sonra, Yılbaşı günü için hem heyecan hem de merak başladı. Geçtiğimiz yılbaşı gecelerine göre bu yıl daha farklı geçecek olan Yılbaşında koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı var mı sorusu araştırılıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllardan farklı olacak bir başka konu ise Milli Piyango Yılbaşı çekiliş bileti artık internet üzerinden kolaylıkla alınabilecek. Millipiyangoonline.com üzerinden satışa çıkan yılbaşı biletlerinin fiyatları da öğrenilmek isteniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çeyrek, yarım, tam bilet olarak satılacak olan Milli Piyango Yılbaşı çekilişi 2021 ikramiyesi de araştırılıyor. İşte Yılbaşına dair tüm merak edilenleri haberimizde derledik.

Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesi 2021 ne kadar? Yılbaşı çekilişi 2021 biletinizi internetten alabilirsiniz: millipiyangoonline.com

Geçtiğimiz yıllara göre Milli Piyango Yılbaşı çekilişi bazı değişikliklere uğradı. Bu yıl hem rekor ikramiye verecek, hem de biletinizi internet üzerinden kolaylıkla alabileceksiniz. Peki bu yıl yılbaşı hangi güne denk geliyor, o gün sokağa çıkma yasağı olur mu? Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesi 2021 ne kadar? Çeyrek, yarım, tam yılbaşı bilet fiyatı bu yıl ne kadar oldu? İnternet üzerinden yılbaşı bileti nasıl alınır? İşte tüm detaylar...

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI İKRAMİYESİ 2021 NE KADAR?

Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesi 2021 tam 100 Milyon TL.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BİLET FİYATLARI NE KADAR?

ÇEYREK BİLET: 25 TL

YARIM BİLET: 50 TL

TAM BİLET: 100 TL

İNTERNETTEN YILBAŞI BİLETİ NASIL ALINIR?

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi için biletler satışa sunuldu. Hem gezici ve sabit bayilerden hem de online olarak www.millipiyangoonline.com adresinden ve Milli Piyango Şans Oyunları uygulamasından Milli Piyango yılbaşı özel bileti satın almak mümkün.

TIKLA YILBAŞI BİLETİNİ AL!

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavriüs salgınına karşı yılbaşında hareketliliği azaltmak için perşembe gününe denk gelen 31 Aralık'tan itibaren hafta sonu ile birlikte 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması söz konusu olabileceğini söyledi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yılbaşı ile ilgili Bilim Kurulu'nun gündeme getirebileceği önlemlere ilişkin DHA'ya açıklama yaptı. Prof. Dr. İlhan, 31 Aralık perşembe gününe denk gelen yılbaşı için sokağa çıkma kısıtlamasının alınabileceğini belirterek, "Belki 31 Aralık'tan başlayıp 4 günlük bir kısıtlama söz konusu olabilir. Böylece yılbaşı vesilesi ile toplumda insanların hareketliliği de azalmış olur, dışarıda bir araya gelme engellenmiş olur, ev içinde bir araya gelme engellenmiş olur. Biliyorsunuz Ramazan Bayramı'nda da aynı kısıtlamayı yapmıştık. Şimdi 4 gün daha bir kısıtlama ile enfeksiyonun önü alınmaya çalışılabilir" dedi.

'EN BÜYÜK ÖNLEM ÖZ SORUMLULUK'

Kısıtlama olsa dahi evlerde verilebilecek olası partilere de değinen Prof. Dr. İlhan, "Buradaki en büyük önlem öz sorumluluk. Şöyle bir şey oluyor; toplum cumartesi akşamdan bir araya geliyor, pazar günü de beraber oluyorlar, beraber dışarıda da sosyalleşiyorlar, pazar akşamı herkes evine gidiyor. Böyle olunca cumartesinin ardı sıra gelen 6-7-8'inci günlerde maalesef hasta sayısının arttığını gözlemliyoruz. Filyasyona bakıldığında evde bir araya gelmeden kaynaklanan hastaların olduğunu gözlemliyoruz. Toplum burada öz sorumluluk içinde olarak, olabildiğince çekirdek aile ile yaşamayı düşünmeli. Aşı da gelecek. Aşı ile birlikte mücadelenin daha da kuvvetleneceğini hepimiz biliyoruz. Bu yılbaşı için de geçerli" diye konuştu.

'EVDE PARTİ YAPMALARINI HİÇ ÖNERMİYORUZ'

Prof. Dr. İlhan, insanların evlerde bir araya gelmemesi gerektiğine vurgu yaparak, "Evde insanlar bir araya gelmesin. Parti olsun olmasın, evde insanlar olabildiğince misafir kabul etmemesi gerekiyor. Zaman tam çekirdek aile olarak bir arada olma zamanı, onlar ile bir arada olma zamanı. Biz vatandaşlarımızın evde parti yapmalarını hiç önermiyoruz. Zorunluktan dolayı insanlar bir araya geleceklerse mutlaka içeriye temiz hava girmesi maske takılması ve mesafeye uyulması gerektiğini tekrar hatırlatalım" ifadesini kullandı.

Yılbaşında kurallara uyulmazsa vakaların artıp artmayacağını değerlendiren İlhan, "O günleri görmek istemiyoruz. Çok ciddi bir hasta sayısı ile karşı karşıyayız. Hastanelerin yoğunluğunun artmasına izin vermemeliyiz. Vatandaşlarımızdan dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan Dönmez duyurdu
Antalya'yı fırtına vurdu! Uyarı üstüne uyarı geldi
Gündem olan düğünle ilgili damat konuştu: 'Eşim istemedi...'
Slovakya’da 3. doz aşı yaptıranlara para verilecek
Erdoğan'dan Müşterek Kuvvet Komutanlığı'na ziyaret
‘Bitrota’ soruşturmasında yeni gelişme! İstanbul'a getirildi
Son dakika... İran'ın savaş gemisi battı!
Tarihi Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde tam 7 gol! 8 dakikada hat-trick yaptı
Türk-İş'ten asgari ücret mesajı! Bu rakamın altında...
18 yıl perde açmadı! Cesetlere yaptıklarına duyanlar inanamadı
Almanya'da Serdar Dursun patlaması! 'Frankfurt için bir şans'
Bu görüntüler İstanbul'dan! ‘Cansiperane vaziyette görev’
İrem Derici'ye nazar değdi! 'Ölü gibi yatıyorum'
Boşandılar ama kopamadılar! Merve ile Gürhan...
Yeni yıl için kurumsal hediye önerileri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler