Geri Dön
GündemMisafirlik yasak mı? Misafirliğe gidene ceza hangi illerde var, ne kadar?

Misafirlik yasak mı? Misafirliğe gidene ceza hangi illerde var, ne kadar?

Misafirlik yasağı olup olmadığı ile ilgili detaylar gündemde araştırılıyor. Koronavirüs nedeniyle çeşitli tedbirler alınıyor. Bazı yerlerde misafirlik ile ilgili yasaklama geldi. Peki misafirlik hangi illerde yasaklandı, cezası ne kadar?

Misafirlik yasak mı? Misafirliğe gidene ceza hangi illerde var, ne kadar?

Koronavirüs salgının dolayı çeşitli kısıtlamalar alındı. Bazı yerlerde aile ve akraba ziyareti yasağı yapıldı. Misafirliğin yasak olduğu yerler ise merakla araştırılıyor. Peki misafirlik hangi illerde yasaklandı? İşte detaylar...

MİSAFİRLİK YASAĞI NERELERDE VAR?

KASTAMONU

Kastamonu'nun Tosya İlçesinde son günlerde vaka artışlarının komşuluk ilişkilerinin etkisinin fazla olduğu tespit edilince Kaymakam Deniz Pişkin, aile, akraba ve komşu ziyaretlerinin yasaklandığını açıkladı.

BARTIN

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar doğrultusunda ev ziyaretlerinin yasaklandığı kentte misafirliğe gittiği ve misafir kabul ettiği tespit edilen 5 kişiye 3 bin 150'şer TL cezai işlem uygulandı.

Ulus ilçesinde Jandarma ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde Hisar köyünde M.Y. isimli şahsın akrabası H.A.'nın evinde, H.Y. ve A.Y. isimli şahısların ise F.A.'nın evinde misafirlikte oldukları tespit edildi.

Jandarma ekiplerince İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereği M.Y., H.A., H.Y., A.Y. ve F.A. isimli şahıslara 3 bin 150'şer TL olmak üzere toplam 15 bin 750 TL idari para cezası uygulandı.

KÜTAHYA

Kütahya'nın Pazarlar ve Hisarcık ilçelerinde Kasım ayı başı itibariyle misafirlik, akraba ziyaretleri yasaklanmıştı.

MİSAFİRLİK YASAĞI CEZASI NE KADAR?

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi hane ziyareti yasağının uygulandığı illerde misafir olduğu ve kabul ettiği tespit edilen kişilere evde bulunan kişi başına 3 bin 150'şer TL ceza kesiliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
500 yıllık çeşme kaldırım kurbanıİstanbul Eyüpsultan'da başta Kanuni Sultan Süleyman olmak üzere pek çok Osmanlı padişahının suyundan içtiği çeşme bugün harabe durumda. CNN TÜRK ekibinden Burçak Bozkuş ve kameraman Alper Öztürk, çeşmenin son durumunu Tarihçi-Yazar Mehmet Dilbaz'la konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner