Geri Dön

MSB duyurdu: İzmir'e hareket etti

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir uçağın arama kurtarma çalışmalarına katılacak AFAD ve jandarma ekiplerini bölgeye ulaştırmak için Ankara'dan hareket ettiğini bildirdi.

MSB duyurdu: İzmir'e hareket etti

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"TSK'ye ait bir uçağımız, İzmir'deki arama-kurtarma çalışmalarına katılacak olan AFAD ve jandarma ekiplerini bölgeye ulaştırmak için Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan hareket etti. Uçakta, arama-kurtarma çalışmalarında ihtiyaç duyulan araç ve malzemeler de yer alıyor."

MSB duyurdu: İzmire hareket etti

İKİNCİ UÇAK DA HAREKET ETTİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekiplerini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait ikinci uçağın da İzmir'e hareket ettiğini bildirdi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, İzmir'deki arama-kurtarma çalışmalarına katılacak JAK ekiplerinin bölgeye ulaştırılmaya devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, Hava Kuvvetlerine ait ikinci uçağın da arama kurtarma ekipleri ve beraberlerindeki malzemelerle Etimesgut Havaalanı'ndan hareket ettiği kaydedildi.

Mezarlıkta 24 yaşındaki bir gence ait ceset bulunduKocaeli’nin İzmit ilçesinde bir mezarlıkta 24 yaşında bir erkeğe ait olduğu belirlenen ceset bulundu. Ekipler tarafından yapılan incelemeler neticesinde cesedin İbrahim Saçan isimli bir gence ait olduğu belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet