Geri Dön
GündemMSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı

MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de KARARLILIK-2021 Tatbikatı'nın başladığını duyurdu. Tatbikata ilişkin görüntüler de paylaşıldı.

MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı

MSB'den yapılan açıklamada, "Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecek KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı. Tatbikat kapsamında; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz ile Sahil Güvenlik K.lığı unsurlarının müşterek çalışabilirlik usulleri ile karşılıklı destekleme imkân ve kabiliyetlerinin denenmesi planlanıyor." denildi.

MSB görüntüleri paylaştı KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da Kararlılık-2021 Tatbikatı'na ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kararlılık-2021 Tatbikatı 16-21 Eylül 2021 tarihleri arasında Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecektir.

Tatbikatın maksadı; icra edilecek fiilî silah atışları ve temel deniz harp nevilerine yönelik eğitimler ile muharip unsurların harekâta hazırlık seviyelerini en üst seviyede idame etmektir.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerimizin müşterek çalışabilirlik usullerinin ve karşılıklı destekleme imkân kabiliyetlerinin de deneneceği tatbikata;

a. Deniz Kuvvetleri Komutanlığından fırkateynler, korvetler, hücumbotlar, karakol ve MKT gemileri, amfibi gemiler, denizaltılar, deniz karakol uçakları, helikopterler, insansız hava araçları ile Sualtı Taarruz, Sualtı Savunma Timleri ve Amfibi Deniz Piyade Taburları,

MSB görüntüleri paylaştı KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı

b. Kara Kuvvetleri Komutanlığından genel maksat ve taarruz helikopterleri,

c. Hava Kuvvetleri Komutanlığından taarruz uçakları, Havadan İhbar ve Kontrol Uçağı ile hedef çekme uçağı,

ç. Sahil Güvenlik Komutanlığından sahil güvenlik botları iştirak edecektir.

Kararlılık-2021 Tatbikatı’nın icra edileceği tarihlerde, NATO’nun en kapsamlı Denizaltı Kurtarma Tatbikatı olan Dynamic Monarch Tatbikatı, Türkiye ev sahipliğinde millî davet tatbikatımız olan Kurtaran Tatbikatı ile eş zamanlı olarak icra edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MSB görüntüleri paylaştı KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı


altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler