Geri Dön
GündemMuş'ta 2 ailenin HDP önündeki evlat nöbetine destek

Muş'ta 2 ailenin HDP önündeki evlat nöbetine destek

Muş’ta, terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan Özcan ve Teker ailesinin evlat nöbeti devam ediyor. HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren aileler, çocuklarına kavuşmanın hayalini kurarken, sivil toplum örgütleri de destek ziyaretinde bulundu.

Muş'ta 2 ailenin HDP önündeki evlat nöbetine destek

HDP Muş İl Başkanlığı binasının önünde geçen hafta evlat nöbetine başlayan Özcan ve Teker ailesi, çocuklarının kendilerine verilmesini istiyor. 2016 yılında kaybolan oğlu Atilla için HDP il binası önüne geldiğini belirten Şahinaz Özcan, “Çocuğum 15 Temmuz 2016 yılından bu yana kayıptır. Ben çocuğumu HDP’den istiyorum. Çocuğum gelene kadar buradan gitmiyorum. Burada eylemime devam ediyorum. Bu Kürt davası değil, ben çocuğumu istiyorum” dedi.

2014 yılında dağa kaçırılan oğlu Muhammed Emin için evlat nöbetini sürdüren Anne Gülbahar Teker ise, HDP ve PKK’nın bir olduğunu bu sebepten ötürü oğlunu HDP’den istediğini belirtti. Oğlu gelene kadar HDP il binası önünden bir yere ayrılmayacağını belirten Anne Teker, oruçlu oruçlu evladı için nöbetini sürdüreceğini ifade etti.

Muşta 2 ailenin HDP önündeki evlat nöbetine destek

EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERE DESTEK ZİYARETİ

HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren ailelere, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek ziyaretinde bulundu. Ailelerin yalnız olmadığını belirten destekçiler, her zaman yanlarında olduklarını belirttiler.

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet