Geri Dön
GündemO görüntülere açıklama geldi!

O görüntülere açıklama geldi!

İMC TV'nin canlı yayınına yansıyan görüntülerde IŞİD üyesi olduğu iddia edilen silahlı dört kişilik bir grubun Türkiye’den Kobani’ye geçtiği iddia edilmişti. Güvenlik güçleri bir açıklama yaparak hiçbir şekilde bölgede bir sınır ihlali olmadığını belirtti.

O görüntülere açıklama geldi!

Kobani’yi ele geçirmek isteyen IŞİD militanları ile PYD güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Kobani’de sık sık patlamalar meydana gelirken, son bir saatlik zaman diliminde silah sesleri de duyulmaya başladı.

Suruç’un Mürşitpınar Mahallesi’nin hemen karşısındaki Kobani’deki çatışmalar, sınırın sıfır noktasında bulunan bir evin çatısına çıkan onlarca kişi tarafından da meraklı gözlerle izlendi.

Güvenlik güçlerinin zaman zaman uyararak aşağı indirdiği meraklılar, bir süre sonra yeniden çatıya çıkarak çatışmaları izlemeyi sürdürdü.

TÜRKİYE SINIRINDAN SURİYE’YE GEÇEN OLMADI

Öte yandan bazı internet sitelerinde IŞİD militanlarının Türkiye sınırından savaşmak için Suriye’ye geçtiği iddialarının ise gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Güvenlik güçleri, yoğun önlem alınan sınır hattında kimsenin sınır ihlali yapmasına izin verilmediğini vurgularken, sınır ihlali iddialarıyla ilgili yayınlanan görüntülerin ise Suriye içerisinde çekildiğini kaydetti.

Görüntülerin Suruç’un Karaca Mahallesi’nin hemen karşısında bulunan Suriye’nin Siftek Köyü ve Zorova Tepesi arasındaki bölgede çekildiğini ifade eden yetkililer bu konuda şu açıklamayı yaptı:

"IŞİD militanları yaklaşık 10 gün önce Karaca Mahallesi’nin karşısındaki Siftek Köyü’nün kontrolünü ele geçirdi ve Türkiye sınırının sıfır noktasında bulunan eski bir Suriye sınır karakolunu da karargah olarak kullanmaya başladı. IŞİD militanları sık sık yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Zorova Tepesi’ne konuşlanan YPG militanları ile çatışıyor. IŞİD militanları karargah olarak kullandıkları sınır karakolundan gün içerisinde çıkarak Türkiye sınırına birkaç yüz metre uzaklıktaki tren yolu çevresinden Zorova Tepesi çevresindeki mevzilerine gidiyor ve burada YPG’liler ile çatışıyor. İddia edildiği gibi IŞİD militanları veya herhangi bir kimsenin Türkiye sınırından her ne sebeple olursa olsun Suriye’ye geçişine asla izin verilmemektedir."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Rusya'da üniversitede silahlı saldırı!Russia Today'in son dakika haberine göre, Rusya'nın Perm kentinde bulunan üniversite binasında silahlı bir saldırı meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde öğrencilerin canlarını kurtarmak için pencereden atladığı görülüyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner