Geri Dön
Gündem‘Ödev yok ama çalışacağız’

‘Ödev yok ama çalışacağız’

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İstanbul’da da karne heyecanı yaşandı.

‘Ödev yok ama çalışacağız’

OZAN ÖMER KADÜKER - Aksaray Mahmudiye Ortaokulu’nda gerçekleştirilen karne törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı katıldı. Törende öğrencilere önerilerde bulunan Vali Yerlikaya “Şimdi önünüzde iki haftalık bir tatil var. Bol bol eğlenin, dinlenin, kitap okumayı da ihmal etmeyin” dedi. Bahçelievler’de Fikret Yüzaltı İlkokulu’nda da karne heyecanı vardı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle velilerin bahçeye alınmadığı okulda sık sık mesafe uyarıları yapıldı. Tatil için planlarını ve ikinci dönem hedeflerini sorduğumuz öğrenciler, ödev verilmemiş olsa bile derslerine çalışacaklarını belirterek şunları söylediler:

Elif Lif (İlkokul): İlk dönem çok güzel geçti. Okuma yazmayı öğrendim. Yarıyıl tatilinde gezeceğim, ailemle vakit geçireceğim ve resim yapacağım.
Eren Yazıcı (İlkokul): Birinci dönem ders işledik, boyama yaptık, oyunlar oynadık. Tatilde ise hem ders çalışacağım hem de eğleneceğim. Okuma yazmayı unutmamak için de kitap okuyacağım.

Mert Arslan (İlkokul): Birinci dönem okul çok güzeldi. Oyunlar oynadık, ders çalıştık. Tatilde ne yapacağıma henüz karar vermedim.

Büşra Türk (Ortaokul): Koronavirüs nedeniyle uzun bir süre uzaktan eğitim almıştık. Arkadaşlarımızı özlemiştik. O yüzden iyi ki yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Tatilde derslerime çalışmayı, kitap okumayı, arkadaşlarımla buluşmayı planlıyorum. Ödev verilmedi ama arada test çözeceğim.

Ecrin Topraklı (Ortaokul): Yüz yüze eğitim, çok daha güzel. Geçen yıl uzaktan eğitimde çok sıkılmıştık. Tatilde arkadaşlarımla buluşacağım, babaannemi ziyaret edeceğim. Ödev verilmedi ama yine ders çalışacağım.