Geri Dön

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Haziran ayının 21'inde Özel Güvenlik Görevlisi sınavı gerçekleşti. Aradan iki hafta geçerken sonuç tarihine de adım adım yaklaşılıyor. Net tarih konusunda tereddüt yaşayanların sıklıkla sorduğu soru 'ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' şeklinde...

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 21 Haziran Pazar günü gerçekleşen sınavın sonuç tarihi binlerce kişi tarafından araştılıyor. Sınav talimatını incelemeyenler detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

ÖGG SINAVI SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

ÖGG 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi sınav talimatına göre sonuçlar '10 Temmuz 2020 Cuma günü' adayların erişimine açılacaktır.

SINAV DEĞERLENDİRME, YAZILI SINAV SORULARINA VE YAZILI SINAV SONUCUNA İTİRAZ:

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın“www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinden de ilan edilecektir.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinde ilan edilecektir.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvenlik@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

Irak kuzeyindeki Gara bölgesine hava harekatıIrak kuzeyindeki Gara bölgesinde eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber