Geri Dön
GündemÖğretmen atama takvimi belli oldu mu? Başvurular ne zaman başlıyor?

Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Başvurular ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atama müjdesi verdi. Bu gelişme sonrası binlerce öğretmen heyecanlanırken takvimin belli olup olmadığı merak ediliyor. Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Başvurular ne zaman başlıyor? sorusu epey yöneltiliyor.

Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Başvurular ne zaman başlıyor?

Uzun zamandır sözleşmeli öğretmen adayları atama takvimi ile ilgili haber bekliyordu. Pazartesi günü Cumhhurbaşkanı Erdoğan beklenen müjdeyi verdi ve önüzümdeki aylarda 20 bin öğreten ataması yapılacağını bildirdi. Bu açıklama sonrası detaylar araştırılmaya başlandı.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU MU?

Öğretmen atama takvimi henüz belli olmuş değil. Önümüzdeki günlerde ön başvuru tarihlerinin açıklanması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ATAMA AÇIKLAMASI

Kadro tahsislerinde de en büyük payı eğitim-öğretime ayırdıklarını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"2002 yılından bugüne kadar toplam 693 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Bu vesileyle öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız. Bu öğretmenlerimizin de katılımıyla yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Yeni yapacağımız 20 bin öğretmen atamasının şimdiden eğitim öğretim camiamıza, milletimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Ünal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Abdullah Gül hakkındaki itirafları için "Eğer tasarlanmış bir siyaset yapıyorsanız, gerçekliğe değil de kendi zihninizdeki tasarımlara uygun bir şekilde yapıyorsanız bir yerde bir şeyi unutursunuz. Cumhurbaşkanımızı, aday gösteren imzacılar arasında unutursunuz. Bunun açıklanacak ve izah edilecek bir tarafı yok. AK Parti'den istifa ederek giden kişi ve onurlu şekilde siyasetinizi sürdürecek şekilde kendinizi tasarlamışsınız ama bir unutkanlık her şeyi darmadağın etti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet